Mercure Szczyrk Resort: Eventy najwyższych lotów

Mercure Szczyrk Resort jest wyjątkowym obiektem na mapie przestrzeni eventowych w Polsce. To nie tylko 2,5 tys. mkw. powierzchni konferencyjnej, ale też jeden z najdłuższych i najwyżej położonych hoteli w Polsce. 

Już za kilka miesięcy – po spektakularnej modernizacji – otworzy swoje podwoje przed organizatorami wydarzeń. To miejsce, gdzie nowoczesność łączy się z poszanowaniem tradycji i natury.

Mercure Szczyrk Resort – zlokalizowany  jak sama nazwa wskazuje w popularnym i lubianym Szczyrku – stanowi świetną bazę do zwiedzania Beskidu Śląskiego. Praktycznie przez cały rok, dzięki łatwemu dojazdowi nie tylko autostradą, ale także pociągiem. Obiekt ma dziewięć kondygnacji i aż 330 metrów długości! Znajduje się na wysokości 660 m n.p.m., co czyni go również jednym z najwyżej położonych hoteli w Polsce. Kompleks powstaje w ramach gruntownej przebudowy i modernizacji dawnego ośrodka rekreacyjno-wypoczynkowego Orle Gniazdo. Prace budowlane rozpoczęły się w 2021 roku. Po trzech latach udało się stworzyć nowoczesny, ekologiczny i zaprojektowany z troską o otaczającą przyrodę obiekt z wieloma rozwiązaniami minimalizującymi negatywny wpływ na środowisko. Hotel  wyposażony jest m.in. w panele fotowoltaiczne, dystrybutory z wodą na korytarzach oraz stanowiska do ładowania samochodów  elektrycznych. Jego wnętrza charakteryzuje niepowtarzalny styl i klimat inspirowany  lokalnym wzornictwem i kulturą.

[...]

>>POBIERZ CAŁY ARTYKUŁ