Fot. Materiały prasowe

Fabryczna City nowe miejsce na eventowej mapie Krakowa 

Kraków to topowa polska destynacja wybierana przez organizatorów konferencji i kongresów. Nie dziwi zatem, że zaplecze eventowe miasta jest bogate i wciąż się powiększa. Jedno z najnowszych miejsc tego typu znajduje się w kompleksie Fabryczna City. To CKF_13 Centrum Konferencyjne Fabryczna oraz położony zaraz obok hotel Mercure Kraków Fabryczna City. 

Dogodna, dobrze skomunikowana lokalizacja,  obfitość atrakcji i zabytków czy szeroka oferta kulturalna przesądzają o wysokiej pozycji Krakowa na liście polskich miast, w których organizowane są wydarzenia biznesowe. Tylko w 2019 r. odbyło się ich tam ok. 8,4 tys. Większość stanowiły konferencje i kongresy, których uczestnicy odpowiadali za ponad połowę wszystkich (tj. 1,2 mln) gości biznesowych odwiedzających stolicę Małopolski. Stąd ciągłe zapotrzebowanie na profesjonalne i nowoczesne venues, mogące spełnić oczekiwania zleceniodawców MICE. Takie jak CKF_13 Centrum Konferencyjne Fabryczna wraz z hotelem Mercure Kraków Fabryczna City. To obiekty, które praktycznie od razu stały się ważnym graczem na lokalnym rynku spotkań.

Nowoczesny kompleks

Dużą zaletą CKF_13 i hotelu Mercure Kraków Fabryczna City jest ich położenie. Znajdują się bowiem w odległości zaledwie 10 min jazdy samochodem od Starego Miasta i Dworca Głównego, gwarantując łatwy dostęp do turystycznych atrakcji Krakowa. Co istotne, wchodzą w skład większego kompleksu usługowo-gastronomicznego Fabryczna City, dzięki czemu konferencję, event czy kongres można nie tylko bez trudu przeprowadzić, ale również w tym samym miejscu zapewnić jego uczestnikom ciekawe i różnorodne atrakcje. Całość, jak sama nazwa wskazuje, mieści się przy ul. Fabrycznej 13, na terenie dawnej Państwowej Wytwórni Wódek Polmos. Poza CKF_13 i hotelem Mercure Kraków Fabryczna City funkcjonują tam też centrum fitness, restauracje oraz nawiązujące do dawnego przeznaczenia tych przestrzeni – Muzeum Fabryka Wódki. 

[...]

>>POBIERZ CAŁY ARTYKUŁ