Fot. Materiały prasowe

Hydropolis tu wszystko zaczyna się od wody

Centrum wiedzy o wodzie we Wrocławiu to unikatowy obiekt, w którym nauka  i przygoda spotykają się w jednym miejscu. Hydropolis to także wyjątkowa lokalizacja na event. Odbywają się tam wydarzenia nieprzypadkowe, ściśle związane  z ekologicznym przesłaniem tego venue, w którym „wszystko zaczyna się od wody”.

Znajdujące się we Wrocławiu centrum  wiedzy o wodzie Hydropolis to wyjątkowy przykład udanej rewitalizacji obiektu poprzemysłowego, który powstał w 1893 r. i jest jednym z zabytków wrocławskiej architektury wodociągowej. Dzisiaj neogotycka architektura łączy się tam z najnowocześniejszymi technologiami. Z punktu widzenia przedstawicieli branży MICE bardzo istotny jest fakt, że Hydropolis to także niecodzienna lokalizacja na event.

Wystawa poświęcona wodzie mieści się w historycznym podziemnym zbiorniku wody czystej – przed wejściem do obiektu goście muszą więc przejść przez jedyną w swoim rodzaju drukarkę wodną. To najdłuższa tego typu instalacja w Europie, która mierzy aż 46,5 m długości! Drukarka działa niczym kurtyna, rozchylając się przed  zwiedzającymi, co samo w sobie stanowi wielką atrakcję. Na ścianie wody kreowane mogą być jednak różnorodne wzory i napisy, dzięki czemu z powodzeniem da się ją wykorzystać także podczas wydarzeń, wyświetlając w ten sposób np. logo organizatora czy tytuł wydarzenia. W godzinach  wieczornych drukarka dodatkowo podświetlana jest światłami LED. Jedynym ograniczeniem, jest niska temperatura (poniżej  4 stopni Celsjusza), przez co drukarka zwykle nie działa w okresie zimowym.  

(...)

>> POBIERZ CAŁY ARTYKUŁ