Poprzeczkę stawiamy bardzo wysoko

Wywiad z Jakubem Oparą, prezesem PL.2012+.

Hala widowiskowo-koncertowa, centrum kongresowe oraz hotele – chociaż plany mówiące o ich powstaniu na błoniach PGE Narodowego nie są nowe, wydaje się, że nigdy nie byliśmy tak blisko ich realizacji, jak w tej chwili. O szczegółach tego projektu oraz bieżącym funkcjonowaniu obiektu rozmawiamy z Jakubem Oparą, prezesem spółki PL. 2012+. 

Pomysły na zagospodarowanie przestrzeni wokół PGE Narodowego są o wiele starsze niż sam obiekt, temat co jakiś czas gościł w mediach, potem robiło się o nim ciszej. Na przestrzeni ostatnich miesięcy znowu pojawiło się jednak kilka informacji o tym projekcie. Na jakim etapie obecnie jest jego realizacja?  
W tej chwili mogę śmiało powiedzieć, że na zaawansowanym. Ostatnie lata spowodowały, że pojawiła się realna możliwość sfinansowania tego projektu. Ważną datą był dla nas październik 2014 r., kiedy Rada Warszawy przyjęła plan zagospodarowania przestrzennego terenu wokół naszego obiektu. Jego procedowanie trwało dwa lata i jest on niezwykle istotny z punktu widzenia przebiegu procesu inwestycyjnego. W dokumencie zapisano, jakiego typu obiekty i infrastruktura mogą tu powstać. Drugą okolicznością, która przybliżyła nas do realizacji inwestycji, był konkurs rozpisany przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy na projekt zagospodarowania tego terenu. Zwycięski dokument zakłada budowę m.in. hali widowiskowo-koncertowej i jest bardzo szczegółowy, ponieważ określa na przykład linię zabudowy dla poszczególnych obiektów.  

Proszę w takim razie powiedzieć, co dokładnie ma zostać wybudowane przy PGE Narodowym?
Projekt, którego realizację planujemy zakłada powstanie hali widowiskowo-koncertowej, centrum kongresowego oraz hoteli.

 

Cały wywiad w lutowym wydaniu magazynu THINK MICE

PRENUMERATA: http://thinkmice.pl/prenumerata-gazety