Fot. Materiały prasowe

Centrum Kongresowe Targów Kielce

Klienci biznesowi mają wysokie wymagania, jeśli chodzi o miejsce organizacji eventów. Kielce, blisko 200-tysięczne miasto, swoją wysoką pozycję w przemyśle spotkań zawdzięczają Targom Kielce – drugiemu co do wielkości ośrodkowi wystawienniczemu w Europie Środkowo-Wschodniej.

Rocznie w wydarzeniach targowych i kongresowych organizowanych na terenie Targów Kielce bierze udział ponad 256 tys. zwiedzających, co stanowi prawie 4 proc. udziału w całym rynku w regionie. Rozbudowa infrastruktury jeszcze mocniej poszerzyła możliwości tego ośrodka i otworzyła przed nim furtkę prowadzącą do świata konferencji i kongresów. Dzięki temu atrakcyjność Kielc, jako miejsca, gdzie spotyka się biznes, znacznie zyskała na wartości. Centrum Kongresowe dało przestrzeń do rozmów zarówno w ramach dużych, liczących po kilkuset uczestników konferencji, jak i podczas kameralnych spotkań o charakterze integracyjnym, szkoleniowym czy warsztatowym.  

Jedno Centrum, wiele możliwości
Rozbudowana infrastruktura Centrum Kongresowego pozwala na swobodę i kreatywność w projektowaniu wydarzeń każdego typu. To miejsce dostosowane zarówno do merytorycznych spotkań, jak również bankietów czy imprez jubileuszowych i integracyjnych. Centrum Kongresowe Targów Kielce zostało oddane do użytku w sierpniu 2013 r. Od tego momentu, każdego roku odbywa się w nim ponad 700 konferencji i spotkań biznesowych. Ośrodek dysponuje 19 salami konferencyjnymi, salami do bardziej kameralnych spotkań, dwiema salami na 57-metrowej wieży widokowej, strefą VIP i profesjonalnym Centrum Prasowym, dostępnym również dla organizatorów wydarzeń. Dzięki przestronnemu foyer (tysiąc mkw.) goście zyskują dodatkową przestrzeń, w której można przygotować wystawy lub zaaranżować ją jako miejsce do swobodnych rozmów i odpoczynku między kolejnymi punktami w harmonogramie odbywających się tam imprez. Ofertę Centrum uzupełnia też siedem hal wystawienniczych, w tym hala widowiskowo-koncertowa, mieszcząca nawet 4,5 tys. osób. (...)

>> POBIERZ CAŁY ARTYKUŁ