Fot. Adobe Stock

Nowy świat: początek 2022 roku

Luty 2022 r. zapowiadał się obiecująco. Omikron, oby ostatni wariant koronawirusa, znalazł się w odwrocie, co potwierdzały częste komunikaty o luzowaniu obostrzeń, także tych związanych z podróżowaniem. Właściwie każdego dnia docierały do nas informacje mówiące o tym, że kolejne destynacje coraz szerzej otwierają się na turystów. Dowodem na wychodzenie z kryzysu była też rosnąca liczba zapytań od klientów, na co zwracały uwagę DMC z całego świata.

Wreszcie zaczęło się pojawiać światełko w tunelu i szansa na powolny, ale jednak powrót do normalności. Niestety, rankiem 24 lutego wszystko się zmieniło… Świat obiegła informacja o rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Atak Rosji na Ukrainę sprawił, że przestaliśmy myśleć o organizacji wydarzeń, koncentrując się na spontanicznej pomocy w ewakuacji matek i dzieci z objętych wojną terenów naszego wschodniego sąsiada. W sytuacji, w której w Ukrainie giną ludzie, zagrożone jest światowe bezpieczeństwo, a ponad milion uchodźców już w tej chwili przekroczyło polską granicę, trudno planować przyszłe wyjazdy. Z drugiej strony trzeba pamiętać, że branża incentive po ostatnich dwóch latach pandemii jest szczególnie mocno osłabiona. Bez realizacji nowych projektów, zarówno w bliższej, jak i dalszej perspektywie, jej funkcjonowanie będzie poważnie zagrożone. Dlatego Robert Szulc po raz kolejny prezentuje zbiór aktualnych informacji związanych z dostępnością popularnych kierunków, do których mimo wszystko warto rozważyć wyjazd. Z zastrzeżeniem, że sytuacja zmienia się niestety bardzo dynamicznie.

(...)

>> POBIERZ CAŁY ARTYKUŁ