III Międzynarodowe Targi Turystyczne World Travel Show 2018

W dniach 19-21 października br. w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym Ptak Warsaw Expo odbędzie się 3. edycja targów World Travel Show. Po raz pierwszy impreza poświęcona będzie nie tylko turystyce indywidualnej, ale także biznesowej. 

Targi World Travel Show to jedno z najważniejszych wydarzeń dedykowanych branży turystycznej w Polsce. W ich ubiegłorocznej edycji wzięło udział 502 wystawców (w tym 206 z zagranicy), którzy spotkali się z ponad 45,6 tys. zwiedzających. Cała impreza została ulokowana w czterech halach Ptak Warsaw Expo, na łącznej powierzchni ponad 92,5 tys. mkw. Celem przyświecającym organizacji targów jest promocja najnowszych trendów w sektorze turystyki – zarówno w skali krajowej, jak i międzynarodowej.

– Naszym priorytetem jest kreowanie nowego standardu targów turystycznych oraz integracja branży. Ważną częścią imprezy są spotkania z podróżnikami,  którzy przygotowują ciekawe prelekcje i wykłady. Dzięki temu World  Travel Show odwiedza tysiące poszukiwaczy podróżniczych przygód i inspiracji – powiedziała Renata Nowel, dyrektor targów World Travel Show. Zadowolony z targów jest m.in. kraj partnerski – Meksyk, dla którego udział w targach World Travel Show w charakterze partnera był jednym z filarów europejskiej kampanii promocyjnej tego kraju.

– Kampania okazała się wyjątkowo skuteczna. Przyniosła Meksykowi, na rynku środkowoeuropejskim, aż 41-proc. wzrost zainteresowania jego ofertą turystyczną – mówi Patricia Eversbusch,  dyrektor Mexico Tourism Board. – Targi World Travel Show stworzone przez Ptak Warsaw Expo to siła napędowa rozwoju gospodarki. To wyjątkowe wydarzenie, które ma szansę na stałe wpisać się w kalendarz branży turystycznej, ale co najważniejsze przyciąga tysiące zainteresowanych ludzi z całej Polski jak i zagranicy – powiedział prezes Polskiej Izby Turystyki Grzegorz Chmielewski.

ZOBACZ WIĘCEJ