Fot. Rudger.com

World's Biggest Guestlist Festival

54 artystów, prawie 149 tys. uczestników oraz ponad 112 mln transmisji online w 91 krajach na całym świecie – World's Biggest Guestlist Festival (WBGF) był największą charytatywną imprezą rozrywkową, jaka odbyła się w 2017 r. na naszej planecie.

Składały się na nią dwa dni wypełnione koncertami, występami największych gwiazd Bollywood i nie tylko. A wszystko w jednym celu – aby zebrać środki, które sfinansują edukację ok. 100 tys. młodych ludzi w Indiach. 

Każdy z artystów, którzy pojawili się na festiwalu wystąpił na nim bezpłatnie. Także firmy zaangażowane w przygotowanie tego wydarzenia zrobiły to za darmo lub po kosztach. Co ciekawe, wejście na imprezę również było darmowe. Środki na szczytny cel pozyskano ze sprzedaży gadżetów, napoi czy jedzenia. Wszystkie zebrane w ten sposób fundusze trafiły na konto fundacji Magic Bus, pomagającej dzieciom w Indiach wyjść z ubóstwa, m.in. poprzez finansowanie ich edukacji.
Chociaż impreza była charytatywna, organizatorzy nie zrezygnowali ze spektakularności. Licząca prawie 100 metrów szerokości i wysoka na ok. siedem pięter scena została zaprojektowana w Holandii. Była największą tego typu konstrukcją w Azji. Towarzyszyły jej ekrany LED o łącznej powierzchni prawie 330 mkw., do tego ok. 3 tys. różnego typu urządzeń oświetleniowych i laserów, maszyny do pokazów pirotechnicznych, ponad 200 głośników. Organizacją całości zajął się Shailendra Singh, założyciel GuestList4Good (przedsiębiorstwo realizujące misję społeczną) we współpracy z holenderskim DJ-em i producentem muzycznym Robbertem van de Corputem (Hardwell). 

Projekt został nagrodzony w ostatniej edycji konkursu Eventex. Zajął pierwsze miejsce w kategorii Best Festival, trzecie w Best Cause Event, zdobył też nagrodę publiczności (People’s Choice Event).

World's Biggest Guestlist Festival
Miejsce:
DY Patil Stadium, Navi Mumbaj, Indie
Data: 2-3 grudnia 2017 r.
Organizator/Zleceniodawca: Guestlist4Good LLP, http://guestlist4good.com, United We Are Foundation, https://foundation.djhardwell.com
Liczba uczestników: 62,5 tys. osób (1 dzień), 86,4 tys. osób (2 dzień)

MK


Fot. Rudger.com