Fot: Dominican Republic Ministry of Tourism

Dominikana lider w regionie Karaibów

Dominikana to jeden z bardziej znanych kierunków turystycznych na świecie  – nie tylko jeżeli chodzi o przyjazdy gości indywidualnych, ale także MICE. Mocną pozycję w segmencie branży spotkań zawdzięcza szerokim możliwościom przygotowania programów dla grup oraz doskonałej infrastrukturze.

Rajskie plaże, morze, bujna przyroda, bogate dziedzictwo kulturowe, w tym liczne zabytki z czasów kolonialnych i wiktoriańskich, a także wspaniała kuchnia, pola golfowe i piękna pogoda przez cały rok – to tylko niektóre z atrakcji, jakie oferuje ten karaibski kraj. Otoczona Morzem Karaibskim od południa i Oceanem Atlantyckim od północy, Republika Dominikańska przyciąga grupy MICE praktycznie każdego typu. Bez względu na wielkość i cel wizyty, każda znajdzie tam coś dla siebie.

Sprostać oczekiwaniom
Klienci biznesowi słyną z niemałych wymagań stawianych destynacjom rozważanym jako potencjalne miejsca, w których mogą być organizowane zlecane przez nich eventy. Jedną z podstawowych kwestii jest zakwaterowanie – konkretnie liczba cztero- i pięciogwiazdkowych hoteli, oferujących najwyższą jakość usług. Oprócz znanych na całym świecie obiektów należących do międzynarodowych sieci (Accor, Crowne Plaza, Hard Rock Hotels, Hilton etc.) na Dominikanie znajduje się cała masa luksusowych hoteli butikowych, dzięki którym zleceniodawcy mogą zaskoczyć swoich gości niepowtarzalnym klimatem i atmosferą. Uzupełnieniem oferty są centra kongresowe – o dużej pojemności (do kilku tysięcy osób), wyposażone w profesjonalny sprzęt i rozwiązania multimedialne. Nie brakuje też tzw. oryginalnych venues na nieco mniejsze imprezy (m.in. teatry, muzea, place, zabytkowe budynki). Od strony organizacyjnej, do dyspozycji zagranicznych klientów i agencji pozostaje masa miejscowych biur DMC służących wiedzą i doświadczeniem w przygotowaniu praktycznie każdego rodzaju eventów. Nie bez znaczenia jest również łatwość dojazdu. Za sprawą uruchamianych z roku na rok nowych, regularnych połączeń lotniczych z coraz większej liczby destynacji na całym świecie, a także coraz popularniejszych czarterów, dolot na Dominikanę nie stanowi już dzisiaj większego problemu – na wyspie znajduje się aż osiem międzynarodowych portów lotniczych.

Bogata oferta
Dominikana, mimo że niezbyt duża, to bardzo różnorodny kraj – każdy jej region jest wyjątkowy i odznacza się czymś szczególnym. Dla organizatorów dużych wydarzeń, dla tysiąca i więcej uczestników, godne polecenia będą okolice Punta Cana lub stolica kraju – Santo Domingo (dzielnica kolonialna miasta została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO). Wschodnie wybrzeże, znane przede wszystkim z szerokich, białych plaż oraz turkusowej i wyjątkowo spokojnej wody, oferuje ponad 40 tys. pokoi hotelowych (w całym kraju jest ich ok. 73 tys.). Większość obiektów posiada też bogate zaplecze konferencyjno-kongresowe. Z tego powodu zakwaterowanie nawet największych grup, jak również przygotowanie dla nich różnego rodzaju eventów nie będzie kłopotliwe. Nieco bardziej kameralnie jest na północy, konkretnie w okolicach Puerto Plata. Miejscowość znajduje się u podnóża porośniętych egzotyczną roślinnością gór, a całą okolicę uznaje się za idealną dla miłośników aktywnego spędzania czasu wolnego (m.in nurkowanie, kiteboarding, windsurfing). Nic więc dziwnego, że sport wplatany jest też w programy przybywających tam grup MICE.

(...)

>> POBIERZ CAŁY ARTYKUŁ