Fot. Materiały prasowe

Nowy dyrektor Sheraton Warsaw 

przez Think MICE

Fadlallah Zayat stanął na czele hotelu Sheraton Warsaw. Wcześniej zarządzał JW Marriott Grand Hotel w Bukareszcie. 

Obowiązki dyrektora generalnego warszawskiego Sheratona Fadlallah Zayat objął 1 lutego br. Przed objęciem tego stanowiska był dyrektorem generalnym JW Marriott Grand Hotel w Bukareszcie, jednym z najbardziej luksusowych hoteli w portfolio Marriott International w Rumunii.   

Z siecią Marriott International Zayat związany jest od 24 lat. W 1994 r. rozpoczynał karierę w dziale finansowym w JW Marriott w Dubaju, a następnie rozszerzył swoje działania na inne kraje. Pracował w takich miastach jak Bejrut, Erewań, Tbilisi, Warszawa czy kazaskie Ałmaty. Zajmował także stanowisko reginalnego dyrektora finansowego na rynki Europy Zachodniej i Wschodniej zarządzając aż 54 hotelami w 16 krajach. Szeroki zakres kompetencji oraz dogłębne poznanie biznesu to niewątpliwa zaleta, którą Fadlallah Zayat może wykorzystać przy kolejnych wyzwaniach, również tych, które czekają na niego w Warszawie (zresztą, stolica Polski nie jest mu obca – od 2002 r., przez sześć lat, pracował w Warsaw Marriott Hotel I LIM JV jako dyrektor ds.finansowych i ekonomii oraz jako director of rooms operations). Prywatnie jest spełnionym ojcem oraz wielkim kibicem niemieckiej drużyny piłkarskiej. Interesuje się sztuką – lubi słuchać Czajkowskiego oraz inspiruje się malarstwem Van Gogha. 

– Cieszę się, że dołączyłem do zespołu profesjonalistów hotelu Sheraton Warsaw. W Marriott Inernational dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić gościom najwyższe standardy oraz sprawić, że ich pobyt będzie niezapomnianym doświadczeniem. W nowym roku, otworzyliśmy dla gości pokoje i apartamenty, które przeszły dogłębną renowację. Nasza prestiżowa oferta z pewnością pozwoli zrepozycjonować hotel Sheraton Warsaw, sprawiając, że stanie się on destynacją idealną, zarówno dla gości biznesowych jak i indywidualnych. W tej chwil mogę śmiało przyznać, że blask ikonie został przywrócony – powiedział Fadlallah Zayat. 

Nowy dyrektor generalny to nie jedyna zmiana, która hotelowi Sheraton Warsaw przyniósł już ten rok. W obiekcie niedawno zakończyła się renowacja pokoi i apartamentów. Te zmiany zapowiadają nowy rozdział w ponad 20-letniej historii obiektu.  

Źródło: materiały prasowe, oprac. kos