Fot. Materiały prasowe

Rafał Rosiejak na czele projektu EEC Members Grupy PTWP

przez Think MICE

Grupa PTWP stawia na rozwój EEC Members, jednego ze swoich najnowszych projektów. Zarząd firmy powiększył grono osób odpowiedzialnych za to przedsięwzięcie. Jego dyrektorem został Rafał Rosiejak, do zespołu – jako project managerka – dołączyła także Jadwiga Janiszewska.

Projekt EEC Members został zainaugurowany przez grupę PTWP we wrześniu ub.r. Zrzesza on społeczność, do której zaproszeni zostali liderzy polskiego biznesu zaangażowani we współtworzenie największego wydarzenia gospodarczego w Europie Centralnej, czyli Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EKG). EEC Members z założenia ma być platformą dialogu z różnymi środowiskami i interesariuszami polskiego biznesu. Podczas cyklicznych spotkań społeczności omawiane są najważniejsze wyzwania stojące przed rodzimą gospodarką – na ostatnie z nich zaproszeni zostali politycy nowej koalicji rządzącej, którzy dyskutowali m.in. o praworządności, transformacji energetycznej czy roli państwa w gospodarce.

Do tej pory do grona EEC Members dołączyli już przedstawiciele takich firm jak m.in.: ING Bank Śląski, ABB, Accenture, Bank Millenium, Budimex, Cognor, Cushman & Wakefield, E.ON, Grupa Unibep, Grenevia, Kulczyk Investments, Nestle, OT Logistics, PERN, PROFBUD, Respect Energy, Siemens, STRABAG, Track Tec czy Veolia. W planach PTWP jest dalszy rozwój projektu zakładający m.in. organizację wydarzeń i spotkań w gronie firm członkowskich. 

Do zespołu EEC Members dołączyły właśnie dwie nowe osoby odpowiedzialne za realizację zadań związanych z poszerzaniem jego działalności. Dyrektorem projektu został Rafał Rosiejak. To manager z 30-letnim doświadczeniem w wielu branżach, m.in. real estate, hospitality, FMCG, ale także przy organizacji w wydarzeń sportowych i dyplomatycznych o światowej randze (Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej FIFA World Cup 2014, 2018, UEFA EURO 2012, Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej 2015, Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej 2016, szczyt NATO w Warszawie 2016, szczyt klimatyczny ONZ 2014). Rosiejak swoje doświadczenie zdobywał w międzynarodowych korporacjach, m.in. Hilton Hotels, Domina Hotels & Resorts, Colliers czy CBRE. Był też członkiem grup zarządzających największymi obiektami sportowymi i wystawienniczymi w Polsce – PGE Narodowym oraz Expo Mazury. – Zarządzanie projektem EEC Members jest dla mnie fantastycznym wyzwaniem. To ponadczasowy projekt, do którego zapraszamy właścicieli, inwestorów, zarządy największych polskich firm, będących partnerami prestiżowego EKG. Jako EEC Members, chcemy integrować środowisko uczestników i partnerów Kongresu, zapewniając im stałą możliwość rozwijania kontaktów biznesowych i udział w dialogu z rządem, instytucjami otoczenia biznesu i politykami posiadającymi wpływ na gospodarkę – zapowiada Rafał Rosiejak.

Zespół EEC Members wzmocniła poza tym Jadwiga Janiszewska. Jako project manager, odpowiedzialna jest za dbałość o relacje z członkami społeczności oraz o wysoki poziom organizowanych spotkań społeczności. Janiszewska przez ostatnie cztery lata była managerką obiektu w Bajce Pana Kleksa w Katowicach, która zdobywała czołowe lokaty w rankingach na najlepszą atrakcję dla dzieci w Polsce. Posiada też doświadczenie w pracy w kulturze, handlu, branży kosmetycznej, jak i gastronomii.  Z wykształcenia jest magistrem wiedzy o teatrze (Uniwersytet Jagielloński). Jak sama podkreśla, w życiu zawodowym wykorzystuje interdyscyplinarne, różnorodne umiejętności, ceniąc ponad wszystko kreatywność i zaangażowanie. 

Źródło: materiały prasowe, oprac. IK