Fot. Materiały prasowe

Maciej Knyrek

przez Think MICE

Maciej Knyrek, dyrektor generalny hotelu AC Hotel by Marriott we Wrocławiu został nowym dyrektorem regionalnym Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego (IGHP) na Dolnym Śląsku. 

Do jego zadań należy teraz m.in. usprawnienie wzajemnej komunikacji środowiska polskich hotelarzy, upowszechnianie wiedzy o działaniach lobbingowych IGHP, dbanie o obecnych członków oraz pozyskiwanie nowych, a także monitorowanie wydarzeń branżowych i współpraca z władzami, samorządami i innymi instytucjami, które mają wpływ na branżę hotelarską.
Maciej Knyrek związany jest z hotelarstwem od 1992 r. Karierę zawodową rozpoczynał w Szczecinie, pracując dla sieci Radisson. Doświadczenie zdobywał na różnych stanowiskach w działach operacyjnych. W 2000 r. rozpoczął pracę w zespole budującym hotel Holiday Inn we Wrocławiu, gdzie rok później objął stanowisko dyrektora zarządzającego. Był aktywnym członkiem Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej, Brytyjsko-Polskiej Izby Przedsiębiorczości oraz Rotary Club Wrocław-Centrum. Odpowiadał za  zmianę marki hotelu z Holiday Inn na Scandic, wprowadzając standardy tej skandynawskiej marki na polski rynek. W 2014 r. podjął się współpracy z  inwestorem przy budowie 60-pokojowego hotelu marki Best Western Plus w Brzegu. We wrześniu 2015 r. objął stanowisko dyrektora generalnego powstającego we Wrocławiu hotelu pod marką AC Hotel by Marriott.

Maciej Knyrek zastąpił na stanowisku dyrektora regionalnego IGHP Jacka Wszendybyła.

Źródło: materiały prasowe, oprac. mk