Fot. Materiały prasowe

Żaneta Berus

przez Think MICE

Objęła stanowisko dyrektor zarządzającej w centrum targowo-kongresowym Ptak Warsaw Expo, położonym w Nadarzynie k. Warszawy.

W jego skład wchodzi 6 hal wystawienniczych o łącznej powierzchni 143 tys. mkw. oraz ponad 500 tys. mkw. powierzchni zewnętrznej. W 2016 roku centrum zorganizowało ponad 30 dużych, międzynarodowych imprez targowych.

„Dołączyłam do Ptak Warsaw Expo z uwagi na możliwości rozwoju, jakie stwarza ten niepowtarzalny obiekt" - uzasadnia swoją decyzję Żaneta Berus. Jednymi z celów jakie stawia przed sobą jako Dyrektor Zarządzający jest otwarcie się na rynek kongresowy i eventowy, także dalsze umiędzynarodowienie centrum, poszerzenie oferty targowej oraz przyciągnięcie do obiektu nowych, również zagranicznych organizatorów imprez. Stawia także na ścisłe współdziałanie z organizacjami branżowymi oraz innymi krajowymi i zagranicznymi ośrodkami targowymi.

Żaneta Berus przez wiele lat była związana z centrum kongresowo-wystawienniczym EXPO XXI Warszawa – początkowo jako dyrektor handlowa, później na stanowisku dyrektor zarządzającej, które od 2010 r. łączyła z funkcją prezesa Zarządu. W maju 2015 r. dołączyła poza tym do Zarządu SapphireGroup Poland, właściciela tego obiektu. W styczniu br. spółka poinformowała o zmianach w Zarządzie EXPO XXI Warszawa. Berus została SG executive directorem, miała reprezentować obiekt m.in. w kontaktach z kluczowymi klientami, organizacjami branżowymi i mediami. Z końcem kwietnia zakończyła się jednak jej współpraca z EXPO XXI Warszawa. W ostatnich miesiącach działała w ramach prowadzonej przez siebie od 2011 r. firmy konsultingowej In2Win. 
Żaneta Berus jest z wykształcenia ekonomistką. Doświadczenie w branży MICE, ale także w sprzedaży i zarządzaniu zespołem zdobywała od wczesnych lat 90-tych. Początkowo pracowała jako główny specjalista w Biurze Promocji Zagranicznej w Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie. Zajmowała się tam przede wszystkim nawiązywaniem współpracy z zagranicznymi partnerami. Później, w latach 1996-2000 piastowała stanowisko Konsula Handlowego w Konsulacie Generalnym RP w Chicago, gdzie odpowiadała za promocję polskiej gospodarki na rynku amerykańskim. Po powrocie do kraju związała się z już EXPO XXI Warszawa.  

Materiały prasowe, oprac. mk