Fot. Materiały prasowe

Zmiany personalne w InterContinental Warszawa

przez Think MICE

Do zespołu hotelu InterContinental Warszawa należącego do IHG Hotels & Resorts, dołączyła Jolanta Fila-Szyling, która objęła stanowisko dyrektora działu personalnego oraz Nicholas A. Rana pełniący funkcję dyrektora operacyjnego.

Jolanta Fila – Szyling posiada ponad 15-letnie doświadczenie pracy w dziale HR, które zdobywała w różnych branżach m.in.: IT, finanse i SSC. Początki jej kariery zawodowej to praca dla takich firm jak: Vistra Corporate Services Centralny Ośrodek Informatyki, SII, Citi Bank, czy Dentons Business Services, gdzie głównie odpowiadała za standaryzację procesów rekrutacyjnych, employee branding, a także szkolenia i rozwój pracowników, budując efektywne Employee Value Proposition (EVP) dla obecnych i przyszłych pracowników firmy.

W 2019 roku przeniosła się do KR Group, gdzie pracując na stanowisku head of HR odpowiadała m.in.: za budowę i transformację procesów rekrutacyjnych, szkoleniowych, rozwojowych czy budowanie systemów motywacyjnych, a od 2021 kontynuowała swoją drogę w roli managera i HR business partnera w consultingu dla firmy Deloitte w dziale Enterprise Technology. W InterContinental Warszawa będzie kierowała pracami działu personalnego i odpowiadała za tworzenie strategii HR.

Nicholas A. Rana od ponad 20 lat jest związany z branżą hotelarską. W 2001 roku rozpoczął współpracę z siecią Marriott International, gdzie pracował na różnych stanowiskach w hotelach na całym świecie m.in. w Dubaju, Kopenhadze, Budapeszcie i Pradze.

W 2009 roku jego kariera nabrała tempa, ponieważ objął stanowisko dyrektora sprzedaży i marketingu w Reneissance Malmo Hotel. Będąc częścią zespołu odpowiedzialnego za otwarcie tego hotelu, Nicholas miał za zadanie stworzenie strategii sprzedażowych a także tworzenie i wdrażanie procedur oraz planowanie budżetów. W kolejnych latach Nicholas pełnił funkcję dyrektora sprzedaży w kilku hotelach w tym: JW. Marriott Absheran Baku a od 2015 roku także w Abu Dhabi. Od 2017 roku piastował stanowisko dyrektora generalnego w Kolpin Hotels w Danii. W 2019 Nicholas dołączył do sieci IHG Hotels & Resorts obejmując funkcję cluster director of sales & marketing w InterContinental Malta.

Jako dyrektor operacyjny w InterContinental Warsaw będzie odpowiadał za pracę kluczowych działów operacyjnych w tym: działu technicznego, gastronomicznego i bankietów a także RiverView Wellness Centre oraz recepcji.

Źródło: materiały prasowe, oprac. IK