Fot. Materiały prasowe

Jakub Bilik nowym dyrektorem zarządzającym B&B Hotels Polska

przez Think MICE

Jakub Bilik objął funkcję dyrektora zarządzającego w B&B Hotels Polska. Do jego obowiązków należy m.in. opracowanie i wdrożenie strategii rozwoju tej sieci w Polsce.

Powierzoną Jakubowi Bilikowi misją jest przyspieszenie ekspansji oraz istotnego rozwoju polskiego oddziału B&B Hotels. – Cieszę się, że otrzymałem możliwość dołączenia do zespołu B&B Hotels Polska. Bardzo podoba mi się firma, jej kultura organizacyjna i wartości, jakimi kieruje się w swojej działalności. Choć dopiero dołączam do branży hotelowej, to od ponad 20 lat służbowo nocuję w hotelach praktycznie co tydzień, więc doskonale znam i rozumiem punkt widzenia gości. Teraz mam okazję poznać hotele od drugiej strony – powiedział Jakub Bilik.

Jakub Bilik jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (specjalizacja: handel zagraniczny) oraz stypendystą Uniwersytetu Umea w Szwecji (business administration). Ukończył również wiele kursów i szkoleń w zakresie zarządzania i nieruchomości. Zanim dołączył do B&B Hotels Polska, przez ponad 20 lat zdobywał doświadczenie w obszarze ekspansji i rozwoju biznesu w sektorach usług i handlu: mobility, HoReCa, retail (stacji paliw, restauracji, supermarketów). Opracowywał i wdrażał strategie wzrostu organicznego, wejścia na nowe rynki, a także zarządzał procesami przejęć, akwizycji i restrukturyzacji. Teraz jako dyrektor zarządzający w B&B Hotels Polska jest odpowiedzialny za całokształt działalności sieci i będzie wspierał jej dalszy rozwój.

– Chcemy, aby Polska stała się dla B&B Hotels kolejnym dużym rynkiem na mapie Europy, jak Francja, Niemcy czy Włochy. Obecnie przygotowujemy nową strategię dla polskiego rynku. O jej szczegółach poinformujemy wiosną 2023 roku – dodał Jakub Bilik.

Sieć B&B Hotels to blisko 700 hoteli w 13 europejskich krajach oraz w Brazylii. Dziesięć z nich działa w Polsce: w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Krakowie, Lublinie, Katowicach, Toruniu, Poznaniu, Nowym Targu i Rzeszowie. Wkrótce na tej liście znajdą się również Kielce.

Źródło: materiały prasowe, oprac. IK