Fot. Materiały prasowe

Województwo lubelskie z nowym dyrektorem regionalnym IGHP

przez Think MICE

Marcin Kania, dyrektor generalny hotelu Wieniawski w Lublinie, objął stanowisko dyrektora regionalnego Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego (IGHP) w województwie lubelskim.

– IGHP obdarza zaufaniem specjalistów z zakresu hotelarstwa i gastronomii. Czuję, że moja praca w regionie została doceniona w najlepszy możliwy sposób. Z przyjemnością będę reprezentantem IGHP w całym województwie lubelskim. Postaram się pokazać piękno Lubelszczyzny oraz siłę hotelarzy w naszym regionie – powiedział Marcin Kania.

Marcin Kania przygodę z hotelarstwem rozpoczął w 2006 roku we Francji, w butikowym Château de la Treyne w sieci Relais & Château. W zawodowym portfolio posiada międzynarodowe marki hotelowe: od Ralais & Chateau (Chateau de la Treyne), poprzez Starwood Hotels and Resorts (Sheraton Warszawa) do Intercontinental Hotel Group (Intercontinental Warszawa).

Ceni sobie też doświadczenia zdobyte w polskich obiektach: Polonia Palace (jako kierownik restauracji), Endorfina Foksal (jako operation manager), Mazurkas Hotel & Catering (jajo dyrektor gastronomii), Warszawianka Hotel (jako dyrektor gastronomii), Górskie Resorty (jako dyrektor ds. rozwoju gastronomii dla całej grupy) czy Platan Hotel (gdzie zajmował stanowisko dyrektora generalnego w Hotel Palace Europa Lublin). 1 czerwca 2020 roku objął stanowisko dyrektora generalnego w hotelu Wieniawski oraz Wieniawski Catering w Lublinie. Za największy sukces zawodowy uważa odpowiedzialność za obsługę i organizację gastronomii podczas Szczytu NATO w Warszawie w 2016 roku.

To także moderator i panelista kongresów oraz targów turystycznych i gastronomicznych (Samorządowy Kongres Trójmorza Lublin, Lubelskie Forum Turystyki etc.). Uczestniczy w działaniach społecznych, m.in. dla Lubelskiej Akcji Charytatywnej, która w 2022 roku wspierała rozwój psychiatrii dziecięcej. Jest magistrem gastronomii i hotelarstwa Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu.

Marcin Kania jako dyrektor regionalny IGHP odpowiada m.in. za usprawnienie komunikacji oraz integrację środowiska hotelarzy w regionie lubelskim, upowszechnianie wiedzy o działaniach lobbingowych Izby, a także pozyskiwanie nowych członków oraz monitorowanie wydarzeń branżowych w regionie, współpracę z władzami, samorządami i innymi lokalnymi instytucjami, które mają lub mogą mieć wpływ na branżę hotelarską. Kania zastąpił na stanowisku Agnieszkę Mazurkiewicz.

Źródło: materiały prasowe, oprac. MK