Fot. Materiały prasowe

Belvedere Catering by Design z nowym szefem kreatywnym

przez Think MICE

David Gaboriaud objął stanowisko szefa kreatywnego w Belvedere Catering by Design. Odpowiada za kreację menu, jakość oprawy kulinarnej eventów firmowych, wydarzeń na szczeblu państwowym oraz przyjęć prywatnych obsługiwanych przez caterera, planowanie działań i zarządzanie zespołem kucharzy.

David Gaboriaud to znana osobowość w świecie gastronomii, kucharz młodego pokolenia z  bogatym doświadczeniem kulinarnym zdobytym podczas organizacji imprez, warsztatów i  pokazów live cooking dla firm oraz osób prywatnych. Do najbardziej spektakularnych wydarzeń poprowadzonych przez niego należą udział w przyrządzeniu i serwowaniu kolacji w Ambasadzie Francuskiej podczas akcji „Goût de France”, przygotowanie i prowadzenie pokazów kulinarnych z francuskim profesorem Hervé This, twórcą kuchni molekularnej oraz  znanymi szefami kuchni wyróżnionymi gwiazdkami Michelin: Pierrem Gagnairem, Alainem Passardem czy Andreą Camastrą. Współpracuje z takimi markami jak Almette, Nespresso Professional, Kotlina Natury, Winiary czy Aperol.

David Gaboriaud regularnie gotuje w kuchni programu śniadaniowego „Dzień Dobry TVN”. Współprowadził program „Bitwa na Smaki” na kanale Kuchnia+, gdzie wcześniej przez pięć sezonów prowadził autorski program podróżniczo – kulinarny „David w Europie”. Jest autorem książki kucharskiej „Coś francuskiego”, w której obala mity kuchni francuskiej i  pokazuje świadome celebrowanie i delektowanie się smakiem potraw. Od trzech lat zasiada w jury konkursu „Kukbuk poleca”, promującego lokalne, sezonowe produkty oraz żywność wytwarzaną przez rzemieślników i małych producentów w Polsce.

Gaboriaud ma francusko – polskie korzenie, dzięki czemu od dzieciństwa zgłębiał kulinaria obu krajów. Nieustannie podróżuje w różne zakątki świata w poszukiwaniu nowych smaków,  poszerzając tym samym swoją wiedzę na temat różnych kuchni świata i najnowszych trendów kulinarnych. Jest ceniony za swoją charyzmę, otwartość oraz pasję do kulinariów.

Podczas tworzenia menu w Belvedere Catering by Design sięgać będzie jednak nie tylko do francusko-polskich korzeni, ale także inspiracji kulinarnych z całego świata.

Źródło: materiały prasowe, oprac. IK