Fot. Materiały prasowe

Davide Odella

przez Think MICE

Z dniem 5 czerwca br. Davide Odella objął stanowisko dyrektora sprzedaży EXPO XXI Warszawa. W ramach nowych obowiązków będzie odpowiedzialny za tworzenie strategii sprzedażowo-marketingowej obiektu, jak również utrzymywanie relacji z klientami biznesowymi.

– EXPO XXI zawsze poszukuje głodnych sukcesu, perspektywicznie myślących, elastycznych ludzi, którzy pomogą nam wprowadzić nasz biznes na wyższy poziom. Davide zdecydowanie spełnia te wymagania – Expo XXI w końcu ma dyrektora sprzedaży, który zagwarantuje, że potrzeby zarówno rynku, jak i klientów oraz EXPO XXI zostaną sprawnie i energicznie zaspokojone – mówi Bruce Robinson, wiceprezes zarządu EXPO XXI Warszawa.

Davide Odella jest specjalistą z ponad 10-letnim doświadczeniem w branży eventowej i laureatem nagrody „Odkrycie Roku MPI Poland”. Swoją przygodę z branżą MICE Davide rozpoczął już podczas studiów na Uniwersytecie Bolońskim. To właśnie wtedy dostał się na staż w agencji Styles Reports w Berlinie, gdzie zajmował się organizacją wydarzeń kulturalnych – koncertów, wystaw i festiwali. Po rocznym stażu wrócił do Włoch, aby dokończyć studia. Równolegle dołączył do zespołu centrum wystawienniczego Bologna Fiere, gdzie współpracował z agencjami eventowymi oraz hotelami w Bolonii i Rumunii, a także organizował kongresy i konferencje, głównie dla branży medycznej. Zaręczył się z Polką i dzięki niej trafił do Polski, gdzie rozpoczął pracę w firmie eventowej Grupa Trip.

W 2012 r., za aktywną działalność na rzecz branży spotkań, Davide Odella został uhonorowany prestiżową nagrodą „Odkrycie Roku MPI Poland”. Następnie dołączył do niej także wyróżnienie w konkursie ICCA/EIBTM Forum for Young Professionals i znalazł się wśród 30 wyróżnionych osób, które wzięły udział w renomowanym szkoleniu w Barcelonie, prowadzonym przez światowej sławy ekspertów działających w branży MICE. W kwietniu 2013 r. rozpoczął pracę na Stadionie Narodowym (obecnie PGE Narodowy) na stanowisku key account managera. Do jego obowiązków należała przede wszystkim sprzedaż oraz budowanie relacji z przedstawicielami innych podmiotów branży eventowej.

W 2015 roku, dzięki programowi stypendialnemu MPI, otrzymał certyfikat CMM (Certified Meeting Manager). Do zespołu sprzedaży EXPO XXI Warszawa Davide Odella dołączył z początkiem września 2016 r.

W lutym tego Davide został szczęśliwym ojcem Francesco. Do Warszawy przywiózł ze sobą włoskie przyzwyczajenia – po mieście porusza się skuterem, aby nie tracić czasu na stanie w korkach.

Źródło: materiały prasowe, oprac. kos