Fot. Materiały prasowe

Elżbieta Nitsze nowym prezesem Belvedere Gourmet Group

przez Think MICE

W sierpniu br. Elżbieta Nitsze objęła stanowisko prezesa zarządu w Grupie Belvedere.

W trakcie swojej ponad 20-letniej działalności w branży hotelarskiej, Elżbieta Nitsze pracowała m.in. w Warsaw Marriott Hotel, Sheraton Warsaw Hotel & Towers oraz prowadziła własną działalność konsultingową i szkoleniową w obszarze hotelarstwa. Od 2014 r. związana jest z Airport Hotel Okęcie. Jako jego dyrektor zmierzyła się z wyzwaniem wprowadzenia obiektu, po jego rozbudowie i modernizacji, ponownie na rynek hoteli klasy premium. Przeprowadziła w nim restrukturyzację procesową, która przyczyniła się rozwoju obiektu pod względem jakości świadczonych usług i efektywności finansowej, równolegle tworząc miejsce przyjazne pracownikowi.

Praca w hotelu Airport Hotel Okęcie stała się poniekąd powrotem do korzeni, ponieważ na początku swojej kariery Elżbieta Nitsze właśnie tam stawiała pierwsze kroki – najpierw jako pracownik działu handlowego, później obejmując na ponad dwa lata stanowisko dyrektor generalnej. Przez sześć lat, do roku 2014, związana była z siecią hoteli Elbest Hotels: jako dyrektor generalny nowego Hotelu Krynica w Krynicy-Zdroju oraz jako dyrektor sprzedaży i marketingu całej sieci hotelowej. Od początku roku 2020 dodatkowo pełni funkcję dyrektora regionalnego Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego (IGHP) dla województwa mazowieckiego.

Nitsze jest absolwentką szkoły hotelarskiej w Wiśle. Studiowała też zarządzanie i marketing w Szkole Głównej Handlowej. W roku 2017 ukończyła General Managers Program organizowany przez Cornell's School of Hotel Administration przy Cornell Univeristy.

Od ponad 10 lat jako trener dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z hotelarzami i inwestorami w ramach szkoleń specjalistycznych w Akademii Hotelarza. Jest autorką wielu artykułów na łamach prasy branżowej, w tym wielu o skutecznej sprzedaży i efektywnym zarządzaniu. Aktywnie uczestniczy w życiu branży m.in. poprzez wystąpienia w czasie konferencji czy jako moderator paneli dyskusyjnych nt. wyzwań hotelarstwa.

Źródło: materiały prasowe, oprac. MK