Fot. Materiały prasowe

Roman Pawlik szefem kuchni Radisson Blu Hotel Kraków

przez Think MICE

Stanowisko szefa kuchni hotelu Radisson Blu w Krakowie objął Roman Pawlik. Funkcję tę łączy razem z dotychczasową pozycją szefa kuchni hotelu Park Inn by Radisson, także w Krakowie.

Roman Pawlik z gastronomią jest zawodowo związany od 15 lat, a z Radisson Hotel Group od blisko 4. Jako szef kuchni hotelu Park Inn by Radisson poznał standardy i zasady pracy tej sieci. W prowadzonych przez siebie restauracjach mocno promuje smaki regionu. – Kuchnia hotelowa musi odpowiadać gustom i upodobaniom smakowym gości z całego świata, jednak dla mnie ważne jest łączenie jej z lokalnymi produktami i daniami regionalnymi – powiedział Roman Pawlik.

Nowy szef kuchni zajmie się m.in. skomponowaniem nowego menu podążającego za aktualnymi trendami i międzynarodowymi standardami sieci. Do jego zadań będzie należała również rekonstrukcja zespołu obydwu hoteli mogącego obsłużyć coraz większą liczbę gości i wydarzeń, jakie po etapie przestoju wracają do Krakowa.

Oprócz nacisku na kuchnię lokalną i sezonową zawodowo Roman Pawlik jest też wielkim zwolennikiem kuchni francuskiej – za techniki przygotowywania potraw oraz włoskiej – za jej wspaniałe, świeże i lekkie składniki. Prywatnie uwielbia kuchnię tajską i indyjską – za różnorodność przypraw i smaków.

Źródło: materiały prasowe, oprac. IK