Fot. Materiały prasowe

Izabela Stelmańska prezesem MROT

przez Think MICE

Uczestnicy Walnego Zebrania Członków Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej (MROT) wybrali Izabelę Stelmańską na stanowisko prezesa zarządu tej organizacji.

Izabela Stelmańska na co dzień pełni funkcję zastępcy dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie. Jest doświadczonym samorządowcem szczebla wojewódzkiego, managerem publicznym oraz ekspertem do spraw turystyki i promocji.

Od samego początku uczestniczyła w pracach mających na celu powołanie na terenie województwa mazowieckiego Regionalnej Organizacji Turystycznej, czego efektem było zarejestrowanie w 2006 r. MROT. W latach 2008 – 2009 pełniła funkcję członka zarządu tej organizacji. Od 2006 r., kiedy zmieniono ustawę kompetencyjną, zajmuje się realizacją ustawy o usługach turystycznych – obecnie ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych.

To wieloletnia współprzewodnicząca Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego, członek Sektorowej Rady Kompetencji ds. turystyki, Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula oraz wykładowca akademicki (związana z Wyższą Szkołą Turystyki i Języków Obcych gdzie wykłada Prawo w turystyce).

Za swoje zaangażowanie w rozwój turystyki została uhonorowana wieloma wyróżnieniami m.in.: Odznaką Honorową „Za zasługi dla turystyki” czy MP Power Awards 2018. Jest członkiem honorowym Mazowieckiego Form Oddziałów PTTK, od samego początku plasuje się też w pierwszej pięćdziesiątce „Listy 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce”.
Na stanowisku prezesa zarządu MROT Izabela Stelmańska zastąpiła Jana Błońskiego, który zmarł w ub.r.

Źródło: MROT, oprac. MK