Fot. Materiały prasowe

Ireneusz Węgłowski przewodniczącym Rady Polskiej Organizacji Turystycznej

przez Think MICE

Ireneusz Węgłowski, prezes Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego (IGHP), został powołany na stanowisko przewodniczącego Rady Polskiej Organizacji Turystycznej (POT). Jego zastępcą jest Katarzyna Gądek, zastępca dyrektora w Wydziale ds. Turystyki Urzędu Miasta Krakowa.

W kwietniu br. Ireneusz Węgłowski został powołany przez wicepremiera Jarosława Gowina na reprezentanta branży hotelarskiej w Radzie POT (więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ. W czwartek – 13 maja – 18-osobowa Rada wybrała Ireneusza Węgłowskiego na przewodniczącego na 3-letnią kadencję.

– Powołanie na przewodniczącego Rady POT jest dla mnie dużym zaszczytem. Wierzę, że wiedza i doświadczenie 18-osobowej Rady będzie realnym wsparciem dla zarządu POT. To szczególnie istotne, bo znajdujemy się w bezprecedensowym momencie, w czasie pandemii i czeka nas wiele wyzwań związanych z odbudową branży turystycznej i odpowiedniego przygotowania sektora na czas postcovidowy. Ze swojej strony pragnę zapewnić, że nadrzędnym celem wszelkich działań Rady będzie dbanie o rozwój polskiej turystyki, której poświęciłem całe zawodowe życie – powiedział Ireneusz Węgłowski.

Źródło: IGHP, oprac. IK