Fot. Materiały prasowe

Prof. Marek Pawełczyk ponownie prezydentem IIAV

przez Think MICE

Prof. Marek Pawełczyk, przewodniczący kapituły Programu Ambasadorów Kongresów Polskich, prorektor ds. nauki i rozwoju Politechniki Śląskiej, po raz drugi został prezydentem międzynarodowego towarzystwa naukowego International Institute of Acoustics and Vibration (IIAV). Poprzednio pełnił tę funkcję w latach 2012-2014, przez osiem lat był również wiceprezydentem IIAV.

Prof. Marek Pawełczyk to międzynarodowej rangi specjalista w zakresie automatyki przemysłowej, komputerowych systemów sterowania oraz cyfrowego przetwarzania sygnałów. Od lat związany jest z międzynarodowymi organizacjami, w których promuje nasz kraj i osiągnięcia polskich naukowców, a także organizuje wydarzenia naukowe na całym świecie. W 2009 r. przygotował w Krakowie (we współpracy z Symposium Cracoviense) International Congress on Sound and Vibration (ICSV16).

Obecnie pracuje nad kolejnymi edycjami tego wydarzenia, zaplanowanymi w Pradze i w Singapurze.

IIAV to towarzystwo naukowe o 30-letiej tradycji. Działa w ponad 50 krajach. Jego siedzibą jest miasto Auburn w USA. Organizacja skupia naukowców, inżynierów, konsultantów i producentów specjalistycznej aparatury i oprogramowania. Współpracuje z około 50 krajowymi lub regionalnymi towarzystwami i organizacjami naukowymi z całego świata.

Anna Górska