Fot. Materiały prasowe

Awans Sabiny Bartyzel w Grupie Accor

przez Think MICE

Grupa Accor nominowała Sabinę Bartyzel na stanowisko dyrektora operacyjnego w Europie Wschodniej. Jest teraz odpowiedzialna za działalność operacyjną hoteli Accor w szesnastu krajach oraz relacje z partnerami.

Sabina Bartyzel jest ekspertką branży, z ponad 20-letnim doświadczeniem w zarządzaniu hotelami. Z Grupą Orbis związana od 2002 r. Po zmianach w strukturze firmy w 2019 r. stała się kluczowym pracownikiem Accor Services w Europie Wschodniej.

Swoją karierę rozpoczęła w Novotel Kraków Centrum. Kolejnym etapem było objęcie pozycji zastępcy dyrektora, a następnie dyrektora generalnego w Ibis Kraków Centrum. W 2011 r. Sabina Bartyzel została dyrektorem generalnym Novotel Kraków Centrum, a w późniejszym okresie objęła to samo stanowisko w Novotel Kraków City West. W międzyczasie, w 2014 r., pełniła funkcję dyrektora regionalnego sieci Novotel i Mercure na terenie Polski południowej. W 2016 r. przejęła kierownictwo nowo otwartego hotelu Mercure Kraków Stare Miasto. Rok później została dyrektorem regionalnym sieci hoteli klasy średniej na Węgrzech i jednocześnie dyrektorem generalnym Mercure Budapest Korona. Od 2018 r. odpowiadała za wyniki hoteli Accor na Węgrzech. Jej zakres odpowiedzialności został następnie rozszerzony o Czechy i Słowację.

Sabina Bartyzel ma również wieloletnie doświadczenie akademickie. Jako pasjonatka branży hotelarskiej i doświadczony trener wykładała w Wyższej Szkole Turystyki i Ekologii w Krakowie na Podyplomowym Studium Hotelarstwa. Była też aktywnie zaangażowana w proces tworzenia programu nauczania. Poza tym aktywnie angażuje się w projekty CSR oraz działania promujące różnorodność, solidarność i walkę ze stereotypami.

Źródło: materiały prasowe, oprac. MK