Fot. Materiały prasowe

Zmiany personalne w Poland Convention Bureau POT

przez Think MICE

Katarzyna Prochenka-Kuziemska, starszy specjalista w Departamencie Strategii i Marketingu Polskiej Organizacji Turystycznej (POT) z początkiem roku dołączyła do zespołu Poland Convention Bureau (PCB).

Katarzyna Prochenka-Kuziemska w POT pracuje od 2006 r. Zaczynała w ówczesnym Biurze Konferencji i Kongresów (Convention Bureau of Poland), gdzie pracowała do 2008 r. W ciągu ostatnich lat była odpowiedzialna m in. za planowanie i realizację działań marketingowych w Czechach i na Słowacji, organizację i realizację polskich stoisk narodowych za granicą. Organizowała podróże studyjne z rynku niemieckiego i chińskiego, prowadziła projekt e-learningowy „Poland Specialist” na rynku europejskim, chińskim i indyjskim. W latach 2012-2015 była liderem Konsorcjum Produktowego „Zdrowie i Uroda” a także zajmowała się działaniami Konsorcjum Produktowego „Polskie Szlaki Kulinarne” w latach 2014-2015. Sprawowała opiekę merytoryczną i wykonawczą nad projektem transgranicznym „Partnerstwo Odra”. Współpracowała przy realizacji prezentacji POT podczas Światowej Wystawy Expo w Mediolanie w 2015 r.

Obecnie, w PCB jest odpowiedzialna za promocję Polski głównie poprzez współpracę z branżą, organizację targów, prezentacji oraz wizyt studyjnych. Natomiast z ramienia Departamentu Strategii i Marketingu POT będzie nadal koordynować działania promocyjne na rynku czeskim i słowackim oraz współpracować przy projektach specjalnych POT np. w ramach Expo.

Zanim Katarzyna Prochenka-Kuziemska trafiła do POT, w latach 2000-2006 prowadziła sekretariat w Wydziale Ekonomiczno-Handlowym w Ambasadzie RP w Berlinie. Wcześniej pracowała w charakterze pilota wycieczek oraz w biurze podróży, gdzie zajmowała się przygotowywaniem imprez wyjazdowych.

Jest absolwentką Uniwersytetu Szczecińskiego (filologia germańska). Ukończyła również Akademię Dyplomatyczną – Studium Polityki Zagranicznej przy PISM, Podyplomowe Studia Integracji Europejskiej na Uniwersytecie Warszawskim oraz prognozowanie trendów w obszarach mody i designu w Collegium Civitas. Biegle posługuje się językiem niemieckim i angielskim.

Od stycznia br. sekcję PCB POT tworzą cztery osoby: Aneta Książek, Karolina Gajewska, Paweł Ozdoba i Katarzyna Prochenka-Kuziemska.

Źródło: materiały prasowe, oprac. MK