Fot. Materiały prasowe

Elżbieta Roeske w zarządzie EMECA

przez Think MICE

Elżbieta Roeske, wiceprezes zarządu Grupy MTP, obejmie stanowisko vice president EU relations w stowarzyszeniu EMECA (European Major Exhibition Centres Association). Do tej pory żaden reprezentant Polski nie zasiadał w zarządzie tej instytucji.

Nowe stanowisko w EMECA Elżbieta Roeske obejmie w styczniu 2020 r. i zastąpi w tej roli Davida Boona, reprezentującego Brussels Expo.

Elżbieta Roeske jest absolwentką Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Ukończyła studia w zakresie zarządzania i marketingu. Od 1995 r. w Międzynarodowych Targach Poznańskich (MTP). Piastowała funkcje związane z zarządzaniem i organizacją imprez targowych począwszy od poziomu referenta, poprzez stanowisko kierownika zespołu organizacji tragów, do szczebla dyrektora projektu. Od 2007 r. była zatrudniona na stanowisku dyrektora grupy produktów MTP. Zarządzała blisko 20 projektami, w tym grupą targów branży meblarskiej, medycznej i modowej. Pełniła też funkcję dyrektora Poznań Congress Center. Obecnie jest wiceprezesem zarządu Grupy MTP.

To kolejne prestiżowe stanowisko, które obejmuje przedstawiciel zarządu Grupy MTP. Przemysław Trawa, prezes zarządu Grupy MTP, jest przewodniczącym Międzynarodowego Związku Statystyk Targowych CENTREX oraz prezesem Rady Polskiej Izby Przemysłu Targowego, natomiast Tomasz Kobierski, wiceprezes zarządu Grupy MTP, zasiada w Radzie Dyrektorów UFI – Światowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego (The Global Association of the Exhibition Industry).

Źródło: materiały prasowe, oprac. MK