Fot. Materiały prasowe

Nowy dyrektor regionalny IGHP w Wielkopolsce

przez Think MICE

Marcin Procajło, dyrektor hotelu Mercure Poznań Centrum, został powołany na stanowisko dyrektora regionalnego Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego (IGHP) w województwie wielkopolskim.

Marcin Procajło z hotelarstwem związany jest od 25 lat. Karierę zawodową rozpoczął na stanowiskach operacyjnych w recepcji i concierge, kierował także działem sprzedaży i marketingu. Doświadczenie w branży hotelarskiej rozwijał pracując w wielu renomowanych grupach hotelowych i obiektach zarówno ekonomicznych, jak i luksusowych: Jan III Sobieski, Sheraton Warsaw Hotel & Towers, Hotel Hetman Warszawa, Hotel Ibis Zabrze, Ibis Warszawa Ostrobramska, Ibis Łódź, Mercure Warszawa Centrum czy Novotel Poznań Malta. Obecnie zarządza flagowym hotelem Grupy Orbis w Poznaniu – Mercure Poznań Centrum. – Jestem przekonany, że lepsza współpraca hotelarzy na poziomie wymiany doświadczeń operacyjnych, identyfikacja potrzeb szkoleniowych, trendów mających wpływ na efektywność naszych przedsięwzięć i inwestycji, ale również wspólne wyznaczanie sobie celów strategicznych dla rozwoju Wielkopolski to powinny być ambicje naszego lokalnego środowiska i samej Izby. Swoją rolę widzę więc w integracji hotelarzy naszego regionu i uzyskaniu realnego, pozytywnego wpływu na nasze środowisko biznesowe – powiedział Marcin Procajło.

Procajło przejął obowiązki dyrektora regionalnego od Małgorzaty Kalinowskiej-Klimek, która ze względu na nowe obowiązki służbowe związane ze stanowiskiem dyrektora operacyjnego ds. franczyzy w Polsce i w krajach nadbałtyckich w Orbis/Accor, nie mogła dłużej aktywnie realizować zadań w IGHP.

Dyrektorzy regionalni IGHP są przedstawicielami Izby w 14 regionach kraju. Odpowiadają m.in. za usprawnienie komunikacji środowiska polskich hotelarzy, upowszechnianie wiedzy o działaniach lobbingowych Izby, dbanie o obecnych członków, a także pozyskiwanie nowych oraz monitorowanie wydarzeń branżowych w regionach, współpracę z władzami, samorządami i innymi instytucjami z regionów, które mają lub mogą mieć wpływ na branżę hotelarską.

Źródło: materiały prasowe, oprac. MK