Fot. Materiały prasowe

Jarosław Nowak prezesem zarządu Elbest Hotels

przez Think MICE

Jarosław Nowak objął stanowisko prezesa zarządu sieci Elbest Hotels. Nowak był w przeszłości zawodowo związany ze środowiskiem turystycznym, zwłaszcza w zakresie promocji Polski.

Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, ukończył również studia podyplomowe na Wydziale Stosunków Międzynarodowych tej uczelni. Od połowy lat 90-tych był m. in. udziałowcem, właścicielem oraz prezesem kilku firm krajowych, a od 2010 r. również  zagranicznych, m. in. w Federacji Rosyjskiej i Kazachstanie. W latach 1998-1999 jako doradca prezesa UKFiT (obecnie Ministerstwo Sportu i Turystyki) współtworzył Polską Organizację Turystyczną (POT), a następnie do 2003 r. pełnił funkcję dyrektora POIT w Nowym Jorku, promując nasz kraj w USA i Kanadzie.

Po powrocie do kraju został dyrektorem Biura Promocji, Turystyki i Współpracy z Zagranicą w Urzędzie Miasta Łodzi (zainicjował m.in. powołanie Łódzkiej Regionalnej Organizacji Turystycznej). W latach 2006-2007 – jako pełnomocnik Ministra Spraw Zagranicznych oraz Ministra Kultury RP – pełnił funkcję Komisarza Roku Polskiego w Izraelu. Do 2010 r. piastował stanowisko wiceprezesa Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego SA. – Bardzo chciałbym i będę do tego dążył, aby z naszych hoteli i centrów wypoczynkowo-szkoleniowych w szybkim czasie mogli w pełni korzystać polscy i zagraniczni turyści. W najbliższym czasie przygotujemy specjalną preferencyjną ofertę, adresowaną do biur podróży i organizatorów MICE. Zależy nam na dobrej współpracy z branżą turystyczną – powiedział Jarosław Nowak.

Elbest Hotels to ogólnopolska sieć hotelowa, w której skład wchodzą zarówno hotele, jak i obiekty ekonomiczne położone w całej Polsce. Łącznie w 10 obiektach do dyspozycji gości przeznaczono prawie 1,9 tys. miejsc noclegowych oraz profesjonalnie przygotowane przestrzenie konferencyjne.

Źródło: materiały prasowe, oprac. MK