Fot. Materiały prasowe

Angela Saliba na czele warszawskiego Sheratona

przez Think MICE

Na stanowisko dyrektora generalnego hotelu Sheraton w Warszawie została powołana Angela Saliba, hotelarka z 27 letnim doświadczeniem zawodowym.

Angela Saliba karierę w hotelarstwie rozpoczęła na Malcie, w Rooms Division. W 1997 r. dołączyła do zespołu otwierającego Westin Dragonara Resort, pierwszy hotel marki Westin, uruchomiony poza granicami Stanów Zjednoczonych. Pełniła w nim wiele ról, w tym executive housekeepera, by później awansować na stanowisko dyrektora Six Sigma. W tym czasie była również członkiem zarządu Urzędu ds. Turystyki Malty. Następnie, w czerwcu 2007 r., została awansowana na stanowisko dyrektora Le Meridien St. Julians Hotel & Spa. W 2011 r. powołano ją na stanowisko complex hotel managera w luksusowym kurorcie Costa Navarino w Grecji, obejmującym obiekty Westin Costa Navarino i The Romanos, Luxury Collection Resort.

Od października 2013 r. Angela Saliba zarządzała hotelem Sheraton Kraków. W 2016 r. obiekt ten stał się pierwszym hotelem Sheraton w Polsce, który otrzymał status Sheraton Grand, stając się tym samym Sheraton Grand Kraków. W latach 2014-2016 była członkiem Rady Doradczej Sheraton GM na Europę, Afrykę i Bliski Wschód. Podczas konferencji dyrektorów generalnych sieci Marriott w kwietniu 2017 r. uznano ją za dyrektora generalnego roku, głównych marek dla kontynentu europejskiego.

Źródło: materiały prasowe, oprac. MK