Fot. Materiały prasowe

Tomasz Schweda dyrektorem generalnym Mercure Kraków Stare Miasto

przez Think MICE

Tomasz Schweda objął stanowisko dyrektora generalnego hotelu Mercure Kraków Stare Miasto. Nowy dyrektor od lat związany jest z grupą Accor.

Tomasz Schweda przygodę z hotelarstwem rozpoczął od stanowiska recepcjonisty w jednym z hoteli Grupy Orbis i Accor. W kolejnych latach pracował na stanowiskach: szef zmiany recepcji, kierownik recepcji, kierownik ds. hotelowych oraz dyrektor sprzedaży i marketingu w hotelach międzynarodowych sieci w Polsce. Przez ostatnie dwa lata pełnił funkcję dyrektora operacyjnego hotelu Mercure Kraków Stare Miasto.

Tomasz Schweda jest absolwentem ekonomicznej szkoły wyższej na kierunku zarządzanie o specjalności euromarketing w turystyce i hotelarstwie oraz z zakresu komunikacji w biznesie. Ukończył również studia podyplomowe Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie w obszarze kompetencji menedżerskich oraz szkołę muzyczną. Prywatnie interesuje się muzyką, gra na skrzypcach i fortepianie. Czas wolny spędza podróżując, nieustannie poznając wyjątkowe hotele na całym świecie. Tomasz Schweda, głosami kapituły konkursu „Hotelarz Roku 2018”, zwyciężył w kategorii Hotelarz do 35. roku życia.

Źródło: materiały prasowe, oprac. ŁK