Fot. Materiały prasowe

Gheorghe Marian Cristescu prezesem spółki AMW Hotele 

przez Think MICE

Prezes Polskiego Holdingu Hotelowego Gheorghe Marian Cristescu został wybrany na prezesa AMW Hotele. Taką decyzję podjęła Rada Nadzorcza Spółki. 

Gheorghe Marian Cristescu z branżą hotelową związany jest od ponad 20 lat. Od kwietnia 2016 r. pełni funkcję prezesa zarządu Polskiego Holdingu Hotelowego (wcześniej Chopin Airport Development), którego celem jest konsolidacja zarządzania obiektami hotelowymi, należącymi do Skarbu Państwa.

Zgodnie z przyjętą strategią budowania Polskiego Holdingu Hotelowego prezes PHH nie będzie pobierał wynagrodzenia z innych spółek. Dlatego też Cristescu, który jest jednocześnie prezesem holdingu, obowiązki prezesa AMW będzie wykonywał bez pobierania dodatkowej pensji.  

AMW Hotele to kluczowy podmiot w procesie konsolidacji obiektów hotelowych, będących w domenie państwa. Zapowiedziane w grudniu ub. r. powstanie Polskiego Holdingu Hotelowego zaczyna wchodzić w następny etap dotyczący przyłączenia kolejnych obiektów. W najbliższym czasie do PHH zostanie włączonych 13 hoteli należących do spółki AMW Hotele – Cassubia, Royal, Huzar, Reymont, Ikar, Iskra, Hetman, Kapitan, Rycerski, Kopernik, Belwederski, Mazowiecki, Wieniawa. W następnej kolejności do PHH będą włączone również trzy hotele należące do Gliwickiej Agencji Turystycznej – Zagroń, Ośrodek Wypoczynkowy „Barbara” i Zamek w Lesku, trzy hotele Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Usług Turystycznych – Hotel Katowice, Hotel Monopol w Zabrzu i Pionier w Bytomiu oraz hotel należący do spółki Hotele Olsztyn – Hotel Kopernik. 

Polski Holding Hotelowy w 100 proc. z państwowym kapitałem, ma za zadanie skonsolidować zarządzanie obiektami hotelowymi należącymi do Skarbu Państwa w jednej, wyspecjalizowanej spółce o wysokim know-how branżowym. Rolą PHH jest kształtowanie standardów na polskim rynku hotelarskim, jak również wprowadzanie innowacji, nowoczesnych rozwiązań i optymalizacji działania obiektów.

Źródło: materiały prasowe, oprac. ŁK