Fot. archiwum

Aleksander Pietyra dyrektorem ibis budget Katowice Centrum

przez Think MICE

1 kwietnia br. Aleksander Pietyra, dyrektor hotelu Novotel Katowice Centrum objął również stanowisko zarządzające w hotelu ibis budget Katowice Centrum.

Grupa hotelowa Orbis już wcześniej wprowadziła połączenie swoich dwóch marek w takich miastach jak Wrocław czy Poznań. W Katowicach pojawiła się nowa odsłona tego rozwiązania.

Aleksander Pietyra z branżą hotelarską związany jest od ponad 40 lat, z czego przez ponad 20 pracował we Francji, gdzie związał się z Grupą Accor. Po powrocie do Polski nadal współpracował z tą marką, otwierając jej hotele w całym kraju (m.in. hotele ibis w Warszawie i w Krakowie). Przed przejęciem zarządzania hotelem Novotel Katowice Centrum przez cztery lata był dyrektorem Novotel Warszawa Airport. Teraz przed nim kolejne wyzwanie – jednoczesne prowadzenie dwóch hoteli Orbis, które reprezentują dwie oddzielne marki – Novotel i ibis. Dotychczasowa dyrektor Małgorzata Hamala, która odpowiadała za ibis budget Katowice Centrum, obejmuje równorzędne stanowisko w kieleckim hotelu ibis Kielce Centrum.

Źródło: materiały prasowe, oprac. ŁK