Fot. Materiały prasowe

Michał Całka w Hampton by Hilton Gdańsk Airport

przez Think MICE

W styczniu br. Michał Całka objął stanowisko dyrektora generalnego hotelu Hampton by Hilton Gdańsk Airport.

Całka z hotelarstwem związany jest od 16 lat. Początki swojej kariery w branży rozpoczął w sieci Accor, gdzie pracował w hotelach Mercure, Ibis oraz Etap w Warszawie. Od maja 2014 do czerwca 2015 r. był pierwszym dyrektorem generalnym w hotelu Hilton Garden Inn przy lotnisku Balice w Krakowie. W latach 2015-2016 zarządzał butikowym hotelem Bellotto w Warszawie. W 2017 r. otworzył hotel Ibis Style Ułan Bator w Mongolii, gdzie sprawował funkcję dyrektora generalnego. Od września 2017 r. do grudnia 2018 r. był dyrektorem generalnym w hotelu Holiday Inn w Dąbrowie Górniczej.

– Cieszymy się, że do naszego zespołu dołączył kolejny wysokiej klasy fachowiec na rynku hotelowym – Michał Całka, który pokieruje hotelem Hampton by Hilton w Gdańsku. Jestem przekonany, że wiedza i doświadczenie naszych generalnych menedżerów przyczynią się do dalszego, dynamicznego rozwoju gdańskich obiektów, zgodnie z najwyższymi standardami, które obowiązują w naszej spółce – powiedział Gheorghe Marian Cristescu, prezes Chopin Airport Development.

Trzygwiazdkowy Hampton by Hilton Gdańsk Airport zlokalizowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie terminalu gdańskiego lotniska im. Lecha Wałęsy. Czterokondygnacyjny budynek oferuje gościom 116 pokoi.

Źródło: materiały prasowe, oprac. MK