Fot. Materiały prasowe

Anna Krupka wiceministrem sportu i turystyki

przez Think MICE

28 listopada br. premier Mateusz Morawiecki powołał Annę Krupkę – świętokrzyską poseł Prawa i Sprawiedliwości – na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

Anna Krupka ukończyła socjologię na Uniwersytecie Warszawskim oraz studia podyplomowe „Marketing Internetowy” w Szkole Głównej Handlowej. Z Prawem i Sprawiedliwością związana jest od 2005 r., począwszy od pracy w sztabie wyborczym kampanii parlamentarnej i prezydenckiej, a następnie w biurze ds. komunikacji internetowej. Od 2013 r. jest członkiem Rady Politycznej Prawa i Sprawiedliwości. To współautorka programu „Prawo i Sprawiedliwość – szansa dla młodych”. Uczestniczyła też w redagowaniu programu „Polska bezpieczna, Polska solidarna, Polska nowoczesna”. W 2014 r. została wybrana Radną Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Była posłem na Sejm, pracowała m.in. w sejmowej Komisji Infrastruktury.

Od marca 2017 r. piastowała funkcję przewodniczącej Wojewódzkiego Zespołu Samorządowego Prawa i Sprawiedliwości w województwie świętokrzyskim, gdzie jako poseł angażowała się w działania na rzecz rozwoju infrastruktury sportowej. Za tę dziedzinę będzie odpowiedzialna również, jako Sekretarz Stanu w MSiT. Ponadto minister Witold Bańka powierzył jej kwestie dotyczące dalszego wzmacniania konkurencyjności polskiej oferty turystycznej, w szczególności koordynację i wdrażanie projektu Polskie Marki Turystyczne, którego głównym celem ma być ukonstytuowanie tzw. regionów turystycznych.

Źródło: MSiT, oprac. MK