Fot. Materiały prasowe

Nowa dyrektor generalna Renaissance Warsaw Airport Hotel

przez Think MICE

Adriana Biernatowicz-Jadczak awansowała na stanowisko dyrektora generalnego Renaissance Warsaw Airport.

Wcześniej funkcję tę pełnił Dariusz Oleksiak, który został dyrektorem operacyjnym w zarządzającej hotelem spółce Chopin Airport Development (CAD).

Adriana Biernatowicz-Jadczak jest absolwentką Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz studiów podyplomowych International Hotel Management na Uniwersytecie Łódzkim. Karierę  w branży hotelarskiej rozpoczęła w 1997 r. w Dziale Sprzedaży i Marketingu hotelu Holiday Inn Warsaw. Kolejne doświadczenia zdobywała w hotelu Novotel Warszawa Airport kierując Sprzedażą i Zarządzaniem Przychodami. Następnie zajmowała stanowisko rooms division manager oraz pełniła obowiązki zastępcy dyrektora hotelu. W 2012 r. objęła stanowisko dyrektora hotelu Mercure Lublin Centrum, a w 2013 r. jako dyrektor hotelu z sukcesem wprowadziła na rynek hotel Hampton by Hilton Warsaw Airport. Od lutego 2018 r. pełniła funkcję zastępcy dyrektora warszawskiego hotelu Renaissance.

Zastępcą Adriany Biiernatowicz-Jadczak został Jacek Szymanowicz, nowa twarz w spółce CAD. Jest on absolwentem Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Szczecinie. Swoją przygodę z hotelarstwem rozpoczął w Hotelu Novotel Szczecin, gdzie w latach 2002-2007 zajmował m. in. stanowisko Kierownika Recepcji oraz Kierownika Sprzedaży i Marketingu. Od 2007 r. do 2008 r. pracował w Irlandii w Clarion Hotel Limerick jako night manager. Przez następne dwa lata ponownie związał się z Hotelem Novotel Szczecin, gdzie sprawował funkcję kierownika sprzedaży, a później do 2010 r. był p.o. dyrektora generalnego. W latach 2010-2011 był dyrektorem generalnym w Clarion Hotel Dźwirzyno, a od 2013 do 2014 r. dyrektorem Hotelu Focus Gdańsk. Od 2013 r. sprawował funkcję dyrektora Hotelu Focus Szczecin, a dodatkowo od 2017 r. dyrektora Hotelu Focus Premium „Pod Orłem” w Bydgoszczy. 

Źródło: materiały prasowe, oprac. kos