Sara Lamik w TAURON Arenie Kraków

przez Think MICE

Sara Lamik została dyrektorem Biura Obsługi Imprez i Marketingu Agencji Rozwoju Miasta S.A, krakowskiej spółki komunalnej zarządzającej TAURON Areną Kraków.

Na stanowisku tym odpowiada za pozyskiwanie i obsługę klientów (organizatorów wydarzeń kulturalnych, sportowych i komercyjnych), a także za sprzedaż powierzchni reklamowych i działania promujące obiekt.

Sara Lamik ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jej kariera zawodowa od początku związana jest z Krakowem oraz branżą spotkań. Przez prawie dziesięć lat, na różnych stanowiskach, pracowała w Krakowskim Biurze Festiwalowym. Zajmowała się m.in. realizacją i promowaniem imprez kulturalnych oraz prowadziła dział sponsoringu i sprzedaży. Ostatnie trzy lata w KBF pracowała na stanowisku głównego specjalisty ds. Centrum Kongresowego ICE Kraków, gdzie odpowiadała za działania sprzedażowe i marketingowe związane z Centrum oraz za pozyskiwanie przyszłych klientów.

We wrześniu 2013 r. rozpoczęła pracę w firmie Targi w Krakowie, która jest właścicielem i operatorem Expo Kraków. Jako kierowniczka Działu Kongresów zbudowała pięcioosobowy zespół realizujący duże wydarzenia kongresowe zarówno w Expo, jak i w innych miejscach w Krakowie, a czasem również w innych miastach. Jej ostatnią realizacją w Expo Kraków był międzynarodowy kongres European Wound Management Association dla ponad czterech tysięcy osób.

Sara Lamik jest członkiem MPI, w latach 2015-2017 była wiceprezesem ds. edukacji MPI Poland Chapter. W wolnych chwilach lubi czytać oraz spędzać aktywnie czas z rodziną. 

TAURON Arena Kraków to wielofunkcyjny obiekt, w którym możliwa jest organizacja wydarzeń o różnym charakterze (m.in. imprezy kulturalne, imprezy sportowe, eventy firmowe) i skali (zarówno wielkie wydarzenia z udziałem ponad 20 tys. widzów, jak i kameralne eventy na kilkaset osób). Obiekt oddaje do dyspozycji organizatorów każdą ze swoich części (Arenę Główną, Małą Halę, pięć sal konferencyjnych, strefę VIP z 28 lożami, restaurację, parkingi i teren wokół obiektu), którą może dostosować do ich potrzeb.

Od otwarcia w 2014 r. w TAURON Arenie Kraków gościło już 500 wydarzeń, w których udział wzięło blisko 2,5 mln osób. W obiekcie odbywały się na przykład takie wydarzenia jak: koncerty gwiazd światowego formatu (m.in. Sting, Robbie Williams, Justin Bieber, Bruno Mars, Metallica, Depeche Mode, Pearl Jam, Aerosmith, Black Sabbath), imprezy sportowe o randze mistrzostw świata i Europy (m.in. Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2016, Mistrzostwa Świata i Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn) czy wydarzenia korporacyjne takich marek jak Rossmann, Shell, Alior Bank, Motorola czy BMW. Arena była też jednym z obiektów, w których odbyły się Światowe Dni Młodzieży w 2016 r.

kos