Fot. Mat. Kancelaria Prezydenta Miasta Lublin/Marketing Miasta

Lublin zaprasza na Carnaval Sztukmistrzów

przez Think MICE

Carnaval Sztukmistrzów to największy festiwal nowego cyrku w Polsce. Wydarzenie to przenosi miasto w cyrkowy świat na najwyższym poziomie artystycznym i widowiskowym. Częścią Carnavalu jest Urban Highline Festival, który w tym roku obchodzi dziesiąty jubileusz. Z tej okazji ponad ulicami Lublina na taśmach zaprezentuje się światowa czołówka zawodników tej spektakularnej i emocjonującej dyscypliny, polegającej na pokonywaniu taśm zawieszonych na wysokościach.

Nowy cyrk tworzą artyści o niezwykłych umiejętnościach, którzy przy ich pomocy opowiadają historie i tworzą spektakle (w pokazach nie biorą udziału zwierzęta). W czasie Festiwalu zobaczymy kilkudziesięciu artystów, których sceną będą ulice, place i w zaułki Lublina oraz piękne namioty cyrkowe. Wszystkie pokazy są bezpłatne. Podobnie jak występy w ramach Urban Highline Festival oraz gwóźdź programu, czyli show prezentowane na placu Zamkowym.

Urban Highline Festival to 10-letnia historia innowacyjnego pomysłu, zrodzonego z inspiracji tożsamością miasta (Sztukmistrz z Lublina) i młodego slackliningowego środowiska. Przez 10 lat trwania festiwalu Lublin stał się prawdziwą mekką slacklinerów i highlinerów, głównie dzięki innowacyjnemu pomysłowi wieszania taśm nie w okolicznościach natury, jak to bywa zazwyczaj, lecz wyłącznie w centrum miasta. UHF wyrósł na największą i najstarszą (wciąż trwającą) imprezę slackliningową na świecie. Dzisiaj padają tu światowe rekordy, rodzą się młode talenty, rozwiesza się rekordowe metry taśm. Zawodnicy prezentują swoje umiejętności i rywalizują, pokonując taśmy o różnym stopniu trudności, rozwieszone na wysokościach od 7 do 40 m i o długości do 100 m.

Tegorocznej edycji Festiwalu będzie towarzyszyć dwudniowa konferencja „Renesans Ludyczności” (26 i 27 lipca). To inicjatywa Pracowni Kultury i Sztuki Ludycznej działającej w Warsztatach Kultury w Lublinie, której celem jest zmiana percepcji zjawiska sztuki i kultury ludycznej, w tym nowego cyrku, oraz odpowiednia reprezentacja zjawisk współczesnego cyrku i sztuki w przestrzeni publicznej w dyskursie kulturowym

W czasie Carnavalu Sztukmistrzów Lublin poza niecodziennymi wrażeniami artystycznymi i sportowymi, modułami warsztatowymi dla tych, którzy chcą uczyć się żonglerki czy slackline’u, strefą zabaw dla najmłodszych oferuje też fantastyczne wrażenia estetyczne podczas oświetlania w specjalny sposób architektury Starego Miasta. Carnaval Sztukmistrzów przyciąga tłumy, dlatego wybierając się do Lublina po raz pierwszy, warto wcześniej pomyśleć o rezerwacji miejsca noclegowego.

Tegoroczna edycja Carnavalu Sztukmistrzów odbywać się będzie w dniach 26-29 lipca. Więcej na https://sztukmistrze.eu

Źródło: materiały prasowe, oprac. kos 

  • Attentat-Fanfare_Pacewa
  • IMG_2020
  • Klanza_Pacewa
  • KlinikaLalek_Pacewa_14
  • Les-Paraconteurs_Consequences_Pacewa
  • extremiste-1

Simple Image Gallery Extended