Fot. Materiały prasowe

Capital Park sfinalizował budowę hotelu w Gdańsku

przez Think MICE

Grupa Capital Park oddała do użytku hotel Hampton by Hilton w Gdańsku. Jego operatorem została firma VHM Hotel Management, której franczyzy na brand „Hampton by Hilton” udzieliła grupa Hilton Worldwide.

Hotel zlokalizowany jest w centrum Gdańska, przy ul. Lektykarskiej 4, pomiędzy ulicami Długą, Kaletniczą i Piwną. Dysponuje 174 pokojami, lobby biznesowym wraz z dwoma salami konferencyjnymi o powierzchni ok. 40 mkw. każda oraz całodobową, w pełni wyposażoną siłownią. Powierzchnia czterokondygnacyjnego budynku to ponad 7,5 tys. mkw., z czego 7 tys. mkw. zajmuje część hotelowa, a ok. 600 mkw. to część handlowo-usługowa, w której znajdują się m.in. trójmiejskie delikatesy Kos, Manufaktura Nalewki oraz naleśnikarnia Pan Kejk.

Historia miejsca, w którym zlokalizowany jest hotel, nierozerwalnie związana jest z kinematografią. Od 1939 r. działało tam kino Tobis-Palast. Po zakończeniu wojny, od 1953 r., działalność kina została wznowiona – otrzymało ono nazwę Leningrad, potem Neptun. Równolegle działały tu także kino Kameralne oraz Helikon. – Niezwykła tradycja tego miejsca i jego kinowa przeszłość były dla nas ważną i cenną inspiracją. To nie pierwsza realizacja naszej Grupy, w której mamy do czynienia z budynkami o charakterze historycznym czy zabytkowym. Historia tych miejsc stanowi dla nas wartość, staramy się nadać im nowe oblicze, jednocześnie szanując przeszłość i integrując ją z nowoczesną tkanką i funkcjami na miarę oczekiwań przyszłych użytkowników. Zdajemy sobie sprawę, że kina studyjne, które działały tu przez wiele lat stanowiły ważne miejsce dla mieszkańców Trójmiasta, stąd dołożyliśmy wszelkich starań, aby zachować ich dziedzictwo – powiedział Marcin Juszczyk, członek zarządu oraz dyrektor inwestycyjny Capital Park.

Prace przy budowie hotelu rozpoczęły się w styczniu 2016 r., a pierwsi goście przekroczyli jego progi w połowie czerwca br. Inwestorem projektu i właścicielem kompleksu ośmiu kamienic, w których znajduje się hotel jest Grupa Capital Park. Głównym wykonawcą prac była firma Erbud SA. Za koncepcję architektoniczną projektu odpowiadała pracownia AGK Architekci AW. Wszystkie prace budowlane i renowacyjne prowadzone były pod nadzorem pomorskiego konserwatora zabytków.

Źródło: materiały prasowe, oprac. MK

 

Leave your comments

Comments

  • No comments found