Fot. Materiały prasowe

Studia dla event managerów efektem współpracy UMCS i Świata Eventów

przez Think MICE

Już w październiku bieżącego roku na Wydziale Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej  wystartuje nowy kierunek studiów podyplomowych – Profesjonalny Event Manager. Jego partnerem merytorycznym została platforma edukacji eventowej Świat Eventów.

Program studiów został oparty o technikę nauki równoległej, której autorem jest Nina Żukowska, dyrektor zarządzająca Świata Eventów. Każdy moduł teoretyczny będzie realizowany poprzez warsztaty praktyczne. Wyzwaniem będzie zaliczenie, w trakcie którego studenci zrealizują swój własny event opracowywany w trakcie studiów. 

Aby dostać się na studia Profesjonalny Event Manager kandydat powinien przygotować własne portfolio, na podstawie którego rozważone zostanie przyjęcie na uczelnię. Na kierunku jest tylko 16 miejsc. Z tego powodu trzeba się postarać, aby zostać jednym z przyszłych event managerów i szkolić się w oparciu o praktyczny i wszechstronny program.

– Uniwersyteckie studia podyplomowe są wyjątkowo adekwatną odpowiedzią na edukacyjne potrzeby podmiotów z różnych środowisk, branż i regionów. Dają w krótkim czasie kompletny pakiet aktualnej praktyczno-teoretycznej wiedzy, która zwiększa szanse na odnalezienie się lub też utrzymanie na nieprzewidywalnym rynku pracy. Dzięki tym studiom  pozyskamy specjalistów potrafiących zorganizować każde spotkanie, konferencję i wydarzenie – mówi dr hab. Urszula Kusio, prodziekan Wydziału Filozofii i Socjologii UMCS.

Tworzenie nowych, praktycznych kierunków studiów staje się niezbędne ze względu na rozwój rynku pracy, ciągłe zmiany i coraz większe zapotrzebowanie na specjalistów z różnych branż. Studenci są zainteresowani pracą z najlepszymi specjalistami. Chcą  uczyć się od ludzi, którzy oprócz wiedzy teoretycznej mają do przekazania case studies ze swojego praktycznego doświadczenia. Kadra na kierunku Profesjonalny Event Manager to zespół osób ściśle związanych z branżą eventową.

– Bycie partnerem merytorycznym tak istotnej inicjatywy branżowej jest dla nas ogromnym wyróżnieniem. Cieszymy się, że razem z całą radą programową Wydziału mogliśmy wnieść swoje doświadczenie edukacyjne i praktyczne. Ogromne uznanie dla Uniwersytetu Marie Curie Skłodowskiej, który zdecydował się na otworzenie tego kierunku opartego o tak innowacyjny system nauki.  Studia podyplomowe „Profesjonalny Event Manager” to pierwszy taki kierunek idący w ślady światowej edukacji eventowej – podkreśla Nina Żukowska.

Szczegóły dotyczące studiów
Kierunek: Profesjonalny Event Manager
Stopień studiów: studia podyplomowe
Forma studiów: studia niestacjonarne (zaoczne)
Wydział: Wydział Filozofii i Socjologii
Warunek przyjęcia: portfolio kandydata
Limit miejsc: 16
Czas trwania: dwa semestry, łącznie 240 godzin
Liczba punktów ECTS: 60
Opłata za studia dla edycji I:
- semestr I - 4400 zł (w tym opłata wpisowa 150 zł)
- semestr II - 4130 zł (w tym opłata za świadectwo 30 zł)
- łącznie - 8 530 zł
Dla posiadaczy Karty Absolwenta UMCS - zniżka 10%
Dla rodzin posiadaczy Karty Absolwenta (mąż/żona, dzieci) – zniżka 5%
Termin i miejsce przyjmowania dokumentów:
- rejestracja w systemie IRK (Internetowa Rejestracja Kandydatów): do 20 września 2018 r.
- dokumenty można składać w terminie: do 25 września 2018 r.
Rejestracja: http://www.podyplomowe.umcs.pl/index.php

Źródło: materiały prasowe, oprac. kos