Fot. Materiały prasowe

WEC 2018: kreacja zamiast planowania

przez Think MICE

Około 2,2 tys. osób – profesjonalistów związanych z branżą MICE – wzięło udział w kolejnej edycji Światowego Kongresu Edukacyjnego (World Education Congress – WEC), organizowanego corocznie przez stowarzyszenie Meeting Professionals International (MPI). Impreza odbywała się w dniach 2-5 czerwca w Indianapolis w Stanach Zjednoczonych.

Założeniem WEC jest przede wszystkim edukacja, która skupia się na zaprezentowaniu trendów i nowinek technologicznych obecnych w globalnym przemyśle spotkań. W tym roku zaproponowano ponad 100 sesji, o różnej formule i tematyce. Nie zabrakło też elementów rozrywkowych oraz okazji do rozmów w mniej formalnej atmosferze. – Wszystko zaprojektowano tak, aby angażować i inspirować przybyłych. Wieczorami Social Events wspierały networking i budowanie relacji w tej licznej, kilkutysięcznej społeczności – powiedziała Monika Dymacz-Kaczmarczyk, wiceprezes ds. edukacji w MPI Poland Chapter.

Hasło przewodnie tegorocznego kongresu brzmiało „Przestań planować wydarzenia, zacznij je kreować!”. Dla uczestników przygotowano specjalne wioski interaktywne, w których mieli okazję przetestować branżowe nowinki technologiczne. Z kolei w czasie dyskusji poruszone zostały kwestie dotyczące współpracy branży z podmiotami spoza obszaru MICE. Tradycyjnie podczas WEC odbyły się również wydarzenia towarzyszące, które miały na celu zebranie środków na MPI Foundation.

MPI Poland Chapter podczas WEC18 reprezentowało w tym roku czterech przedstawicieli – Marta Kicler, prezes, Monika Dymacz-Kaczmarczyk, wiceprezes ds. edukacji, Krzysztof Celuch oraz Wojciech Liszka, który wrócił do Polski z nagrodą Rise Award Member of the Year.

Źródło: materiały prasowe, oprac. MK

  • WEC-2018-001
  • WEC-2018-002
  • WEC-2018-003
  • WEC-2018-004

Simple Image Gallery Extended