Fot. Materiały prasowe

Otwarcie Muzeum Polskiej Wódki

przez Think MICE

Już dziś (12 czerwca br.) Muzeum Polskiej Wódki oficjalnie przyjmie pierwszych gości. Jest ono pierwszym w Polsce i zarazem jedynym tego typu miejscem na świecie. Posiada także wszystkie atrybuty potrzebne do tego, aby stać się atrakcyjną lokalizacją na imprezy MICE. 

Mieści się na terenie Centrum Praskiego Koneser, w zabytkowym budynku działającego od XIX wieku Zakładu Rektyfikacji. Cały teren, usytuowany w kwartale ulic Ząbkowskiej, Markowskiej, Białostockiej i Nieporęckiej, jest sukcesywnie rewitalizowany. Przez wiele lat mieściła się tam Warszawska Wytwórnia Wódek „Koneser” (gdzie rozlewano jedne z najbardziej znanych polskich wódek, takie jak Luksusowa czy Wyborowa). Obecnie staje się to coraz ważniejsze miejsce na kulturalno-biznesowej mapie nie tylko Pragi, ale i całej Warszawy.

Budynek MPW został zaprojektowany w taki sposób, że płynnie łączy funkcję muzealną z komercyjną. Znalazły się w nim przestrzenie, które z powodzeniem mogą być wykorzystywane przez turystów biznesowych – zarówno na spotkania, szkolenia i konferencje, jak również na eventy. To m.in. przestronne foyer, Bar ¾ (razem ze Strefą VIP), w którym na co dzień można skosztować koktajli przygotowywanych na bazie polskiej wódki, Vodka Academy Bar (Bar Akademii Wódki), gdzie prowadzone są degustacje, czy sala kinowa. W zabytkowym budynku Muzeum znajduje się również czynne przez całą dobę Bistro WuWu oraz restauracja ZONI, której goście zasiadają przy stolikach ulokowanych nad ogromnymi zabytkowymi piecami dawnej fabryki. Muzeum ściśle współpracuje z restauracją ZONI w zakresie organizacji imprez firmowych i cateringu, przez co przygotowywane w nim imprezy mogą być przez nią obsługiwane gastronomicznie. 
Dodatkowo, poza zwiedzaniem ekspozycji oraz powierzchniami, które mogą być zaadoptowane przez gości MICE, w ofercie Muzeum znajduje się wiele atrakcji dodatkowych, mających uprzyjemnić pobyt odwiedzającym je turystom biznesowym.

Za przygotowanie koncepcji wnętrza i ekspozycji Muzeum odpowiedzialna była pracownia architektoniczna Mirosława Nizio. Głównym założeniem twórców było zachowanie oryginalnych, postindustrialnych elementów wykończenia wnętrz oraz połączenie ich z nowoczesnością (instalacje multimedialne). Część muzealną tworzy pięć galerii tematycznych oraz sala kinowa (trwającą około godziny wycieczkę przez kilka wieków historii polskiej wódki rozpoczyna krótki pokaz filmowy).

mk, kos

  • 1-Muzeum-Polskiej-Wodki_gbudynek
  • Muzeum-Polskiej-Wodki_Bar-Akademii-Wodki_2
  • Muzeum-Polskiej-Wodki_Bar-Trzy-Czwarte_1
  • Muzeum-Polskiej-Wodki_Bar-Trzy-Czwarte_3
  • Muzeum-Polskiej-Wodki_galeria-IV_1
  • Muzeum-Polskiej-Wodki_galeria-I_5
  • Muzeum-Polskiej-Wodki_galeria-V_2
  • Muzeum-Polskiej-Wodki_gocie_4

Simple Image Gallery Extended