Fot. Materiały prasowe

Polish Prestige Hotels dołącza do IGHP

przez Think MICE

Porozumienie o przystąpieniu Fundacji Polish Prestige Hotels (PPH) do Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego (IGHP) zostało podpisane 6 czerwca br. w Warszawie. PPH jest pierwszą organizacją zrzeszającą hotele, która dołączyła do grona członków Izby.

Porozumienie podpisali Ireneusz Węgłowski, prezes Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego oraz Krzysztof Jędrocha, prezes Fundacji Polish Prestige Hotels. – IGHP pozyskała wyjątkowego partnera do współpracy. Program Polish Prestige Hotels od lat cieszy się zaufaniem zarówno gości hotelowych, jak i samych hotelarzy. Cieszymy się, że wspólnie z PPH będziemy działać na rzecz rozwoju naszej branży, zwłaszcza, że pracujemy nad wieloma nowymi projektami, które wymagają szerokiego wsparcia ze strony hotelarzy. Wierzę, że inicjatywy IGHP zyskały dzisiaj silnego sojusznika – powiedział Ireneusz Węgłowski, prezes IGHP. – Również dla Fundacji PPH niezwykle istotne jest stałe partnerstwo we współpracy z IGHP oraz wzajemne zrozumienie wyzwań, przed którymi dziś stoi branża hotelarska w Polsce. Działalność IGHP w wielu obszarach wpisuje się w cele statutowe Fundacji PPH, a zrealizowane już wspólne projekty tylko potwierdzają szansę na zbudowanie aliansu, który będzie miał znacznie większy wpływ na przyszłość branży oraz hoteli członkowskich obu organizacji – dodał Krzysztof Jędrocha, prezes PPH.

PPH to konsorcjum marketingowe, reprezentujące polskie niezależne obiekty hotelowe o różnorodnym charakterze. IGHP od 2003 r. jest z kolei rzecznikiem środowiska biznesu hotelarskiego i gastronomicznego w kontaktach z administracją państwową oraz w Unii Europejskiej. Lobbuje na rzecz rozwoju branży, chroni interes hotelarzy, wspiera wszelkie inicjatywy gospodarcze swoich członków, prowadzi programy szkoleniowe z kluczowych dla hotelarzy zagadnień (np. dotyczące RODO czy ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych), opracowuje opinie branżowe w interesie członków Izby i branży, a także promuje społeczną odpowiedzialność biznesu.

Źródło: materiały prasowe, oprac. MK

Leave your comments

Comments

  • No comments found