
15 lat Studenckiego Koła Naukowego Turystyki Biznesowej „2B”
- przez Think MICE
27 lutego w hotelu Sofitel Warsaw Victoria odbyła się uroczysta gala z okazji 15-lecia Studenckiego Koła Naukowego Turystyki Biznesowej „2B” (SKN 2B). Wydarzenie zgromadziło aktualnych i byłych członków Koła, przedstawicieli branży, Rady Biznesu SGTiH Vistula oraz członków MPI Poland Chapter. THINK MICE był jego partnerem medialnym.
Tematyczna impreza przeniosła gości na pokład samolotu, by wspólnie mogli cofnąć się w czasie, wspominając historię Koła. Ta sentymentalna podróż dowiodła tego, jak istotne jest ułatwianie młodemu pokoleniu kształtowania drogi zawodowej oraz jak bardzo studenci doceniają takie wsparcie. – SKN 2B daje możliwości – nie tylko uczestnictwa w super wydarzeniach, poznawania profesjonalistów, ale i podróżowania po całym świecie. Studenci poznają ludzi, świat i branżę od środka, co pomaga im zrozumieć jej funkcjonowanie, a także znaleźć pracę – mówiła Nikola Naus, była przewodnicząca SKN 2B i organizatorka jubileuszowego wydarzenia.
Uczestnicy, tuż po rejestracji, otrzymali specjalnie zaprojektowane karty pokładowe, a przed wejściem na wydarzenie musieli przejść symboliczny check-in. Układ miejsc odzwierciedlał wnętrze samolotu, a organizatorzy, wystylizowani na załogę pokładową, dbali o atmosferę podróży. Z głośników rozbrzmiewały komunikaty „final call", zachęcające do zajęcia miejsc, a stewardessy, zgodnie z tradycją lotniczą, zaprezentowały procedury bezpieczeństwa tuż przed rozpoczęciem gali.
– Jestem niezwykle dumna, że udało nam się samodzielnie zrealizować tak wyjątkowe wydarzenie. Przez trzy miesiące 16 członków naszego Koła każdego dnia pracowało nad tym projektem – mówimy w siedmiu różnych językach ojczystych, pochodzimy z różnych kultur i patrzymy na świat z odmiennych perspektyw. Wielu z nas nie miało wcześniej doświadczenia w organizacji eventów, ale łączyło nas jedno: pasja i pragnienie stworzenia czegoś naprawdę niezapomnianego – tłumaczyła Valeriia Bilozertseva, aktualna przewodnicząca SKN 2B.
Koło zostało założone przez obecnego rektora SGTiH Vistula, prof. hab. Krzysztofa Celucha w 2010 roku. Na przestrzeni lat poszerzał się jego skład i zwiększały możliwości. Z podsumowań biznesowych przygód nietrudno wywnioskować, że dla wielu członków przynależenie do projektu było kamieniem milowym w ich zawodowym życiu i karierze. „2B” daje okazję do wykorzystywania swojej wiedzy i umiejętności w praktyce, lepszego poznania branży MICE od środka oraz nawiązywania nowych kontaktów. Wartościowe jest przy tym poszukiwanie i mierzenie się z przeciwnościami w zaufanym gronie współpracowników.
Gali towarzyszyła ok. 90-minutowa seria wystąpień, filmików i pokazów zdjęć. Osoby, które były dawniej zaangażowane oraz te, obecnie aktywnie działające w Kole, dzieliły się swoimi przemyśleniami i wspomnieniami. Ci, którzy nie mogli dotrzeć na event, najczęściej byli w tym czasie pochłonięci obowiązkami zawodowymi za granicą. To dowód na to, jak kontekst międzynarodowy i częste wyjazdy studentów zaszczepiają w nich pasję do ciągłego odkrywania i podróży. Zgromadzeni mieli też okazję wziąć udział w cichej licytacji na rzecz MPI Foundation. Tego wieczoru studentom udało się zebrać łącznie 12 200 zł.
– Na przestrzeni lat w Kole ewoluowało m.in. zaangażowanie studentów, a ono jest bardzo potrzebne w branży spotkań. Bycie częścią Koła wprowadziło do mojego życia zmianę związaną ze słuchaniem. Nauczyłem się lepiej aktywnie słuchać, co jest ważne w tak dynamicznym zespole, łączącym wiele charakterów. Staram się coraz mniej wtrącać, a jedynie inspirować. To wydarzenie to jedynie 20 proc. mojego wtrącania, a 80 proc. to koncept młodych ludzi, którzy mieli wizję – tłumaczył Krzysztof Celuch.
Dodatkowym punktem wydarzenia było wręczenie Wojciechowi Liszce odznaki za zasługi dla sportu. Nagrodę otrzymał z rąk Piotra Borysa, sekretarza stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki. – Jeżeli ktoś ma najlepszy rok kariery w swoim życiu to należy to docenić. Wojciech działa z pasją, w którą jest totalnie zaangażowany. To wyróżnienie jest ważne – podsumował Krzysztof Celuch.
AK