Fot. Materiały prasowe

endorfina events i WebTalk łączą się w grupę spółek

przez Think MICE

Ponad 30 mln złotych brutto przychodów planują w ciągu tego roku wygenerować wspólnie agencje endorfina events oraz WebTalk, które łączą się w grupę spółek. Obie firmy – eventowa i digitalowa – będą działać na rynku pod dotychczasowymi markami.

– Połączenie budżetów dwóch spółek w jeden to oczywiście strategia skalowania biznesu, jednak najważniejsi są ludzie. To oni zbudowali obydwie marki i pracowali na ich sukces przez 9 lat w przypadku endorfina events, i 7 lat w przypadku WebTalk. Dlatego nie zamierzamy wprowadzać rewolucyjnych zmian w zespołach i zarządzaniu — mówi Agnieszka Sołtysiak, członek zarządu endorfina events i WebTalk.
W WebTalk na stanowisku dyrektora zarządzającego pozostanie Michał Dunin (jednocześnie prezes WebTalk). Z kolei w endorfina events funkcję dyrektora zarządzającego i członka zarządu nadal pełnić będzie Michał Kaleta. Czteroosobowy zarząd nowo powstałej grupy tworzą jej wspólnicy: Agnieszka Sołtysiak (finanse grupy), Michał Kaleta (zarządzanie obszarem eventowym), Michał Dunin (obszar digital) i Maciej Ledzion (rozwój biznesu grupy). – Od kilku lat poszukiwaliśmy właściwego partnera, który umożliwiłby dalszy dynamiczny rozwój spółki i wzmocnił nas w zakresie pozyskiwania nowych klientów. Połączenie sił z endorfina events oceniam jako świetne rozwiązanie — tłumaczy Michał Dunin.
Drugi z dotychczasowych partnerów WebTalk, Maciej Maślak, żegna się ze spółką. Pozostanie konsultantem w relacjach biznesowych z niektórymi klientami. – Rynek wymaga od agencji działań wielokanałowych, dlatego połączenie kompetencji event marketingowych i digitalowych jest naturalnym uzupełnieniem dla obu firm. To jednak dopiero początek, ponieważ nasze długofalowe plany rozwoju i poszerzania kompetencji sięgają znacznie dalej – mówi Maciej Ledzion.
Doradcą transakcyjnym i w procesie połączenia spółek był Jacek Carbol, wcześniej zarządzający funduszem FIPP w ramach Polskiego Funduszu Rozwoju. Carbol był także związany m.in. z funduszami private equity Value4Capital i Innova Capital, jak również — jako konsultant — z PwC w Warszawie i Monitor Group w Nowym Jorku.

Źródło: materiały prasowe, oprac. MK

Leave your comments

Comments

  • No comments found