Fot. Klaudyna Schubert

Alchemia Światła 2017 rozbłysła pełnią barw

przez Think MICE

Kilka tysięcy osób uczestniczyło „Alchemii Światła” – dwóch pokazach zorganizowanych przez spółkę  TAURON Dystrybucja, które w minioną sobotę (16 września br.) odbyły się w Katowicach. 

Alchemia Światła to spektakularne animacje multimedialne i widowiskowe efekty  specjalne oraz taniec i muzyka w żywym planie. Pokaz łączy nowoczesne sztuki wizualne: trójwymiarowy mapping, pokazy świetlne, laserowe i pirotechniczne, muzykę oraz różnorodne elementy teatru formy. Pokazy odbywały się na placu Sejmu Śląskiego, zaś areną działań multimedialnych był budynek Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach. Monumentalny gmach okazał się znakomitą przestrzenią do prezentacji trójwymiarowego mappingu, obrazującego walkę czterech żywiołów – temat przewodni tegorocznego widowiska. 

Oryginalne animacje i pokazy świetlne przeplatały się z muzycznymi, wokalnymi i tanecznymi występami na żywo. Na scenie mogliśmy podziwiać ponad 70 artystów różnych dziedzin, m.in. akrobatów i tancerzy z Art Color Ballet w znakomitej choreografii Agnieszki Glińskiej, muzyków i wokalistów, m.in. Dominikę Barabas, Agnieszkę Kiepuszewską, Motion Trio oraz Jelonka, a także twórców światła, teatru ognia i pokazów laserowych. Ich wspólne działania stworzyły niezapomnianą oprawę wizualną, w której mityczne duchy świata natury – żywioły Wody, Ziemi, Powietrza i Ognia walczyły o swoją pozycję. Budynek Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego naprzemiennie rozbłyskiwał paletą żywiołowych barw, obrazów i animacji, by w rezultacie uwolnić największy z żywiołów – Energię, zaprezentowaną w postaci imponującego pokazu laserowego.

W spektaklu użytych zostało m.in. dziesięć najwyższej klasy projektorów multimedialnych, sześć laserów wraz z nowoczesnym systemem sterowania, wytwornice dymu oraz specjalne wytwornice ognia. 

Za koncepcję artystyczną, produkcję widowiska, projekt i realizację multimedialną już po raz trzeci odpowiadała firma Visualsupport. Poprzednie edycje Alchemii Światła odbyły się w Krakowie i Wrocławiu. 

Źródło: materiały prasowe, oprac. kos 

Fot. Klaudyna Schubert

  • Alchemia-swiatla2017_fot_Klaudyna_Schubert-1
  • Alchemia-swiatla2017_fot_Klaudyna_Schubert-10
  • Alchemia-swiatla2017_fot_Klaudyna_Schubert-3
  • Alchemia-swiatla2017_fot_Klaudyna_Schubert-5
  • Alchemia-swiatla2017_fot_Klaudyna_Schubert-6
  • Alchemia-swiatla2017_fot_Klaudyna_Schubert-8

Simple Image Gallery Extended