Fot. Materiały prasowe

„Mercure Fashion Night&Polska Akademia Mody” w Poznaniu

przez Think MICE

W hotelu Mercure Poznań Centrum odbyła się kolejna odsłona Mercure Fashion Night, tym razem zorganizowana we współpracy z Polską Akademią Mody. Wydarzenie poprowadziła Karolina Szostak, a swoją obecnością uświetniła Teresa Rosati, jedna z najlepszych polskich kreatorek mody.

Mercure Fashion Night to spotkanie osobowości ze świata kultury, sztuki, biznesu i mody, aby wspólnie uczestniczyć w pokazach najnowszych kolekcji oraz wręczeniu statuetek dla najzdolniejszych polskich projektantów i kreatorów. Galę rozpoczęła Karolina Szostak od przywitania zgromadzonych gości i przedstawienia historii marki. Na scenie pojawił się również dyrektor Hotelu Mercure Poznań Centrum Sebastian Marona, który opowiedział o idei marki Mercure. – Głównym celem sieci Mercure jest łączenie mody i hotelarstwa oraz zapewnianie gościom usług najwyższej jakości. Dzisiejszy wieczór pokazuje, że udaje nam się to znakomicie – zaznaczył. Ważnym punktem wieczoru było wystąpienie wiceprezesa Polskiej Akademii Mody, Dominika Górnego, który poprowadził prezentację pokazów oraz galę wręczenia nagród dla najlepszych projektantów i projektantek.Podczas Mercure Fashion Night można było podziwiać kolekcje polskich kreatorów mody. Wśród wyróżnionych za sukcesy modowe znaleźli się m.in. Magdalena Arłukiewicz i Aleksander Gliwiński (nagroda: Złota Pętelka), Justyna Goźlińska i Arkadiusz Podgórzak (nagroda: Srebrna Pętelka) oraz Magdalena Hanna Bieńkowska (nagroda: Super Złota Pętelka). Statuetkę Super Złotej Pętelki za swoje kolekcje otrzymały również ikony wielkiej mody i ponadczasowego stylu – Teresa Rosati i Eva Minge.  W kategorii Kreator 2017 – Nadzieja Mody nagrodę otrzymała Ewa Bednarska, jedna z najbardziej obiecujących młodych projektantek.

Mercure Fashion Night  to seria wydarzeń modowych organizowanych we współpracy z polskimi projektantami. Ideą wydarzenia jest przedstawienie artystów, których twórczość dowodzi, że moda jest ponadczasową sztuką użytkową i może wpisać się w hotelowy design. Mercure Fashion Night to okazja, by zapoznać się z kolekcjami polskich kreatorów mody, a także odwiedzić wnętrza hoteli Mercure.

Źródło: materiały prasowe, oprac. kos