Edukacja w MPI Poland Chapter w nowej odsłonie

przez Think MICE

MPI Poland Chapter rozpoczyna cykl spotkań edukacyjnych „Meeting Professional Exellence Classes”. Spotkanie inauguracyjne „Labirynt osobowości – jak budować długoterminowe relacje, mimo dzielących nas różnic” odbędzie się 3 października br. w hotelu Sheraton Warsaw.

Nowy zarząd MPI Poland Chapter w trakcie swojego pierwszego strategicznego spotkania, które odbyło się w sierpniu br. w Łodzi, zapowiedział wprowadzenie wielu zmian i nowych projektów. Jednym nich było rozszerzenie działań stowarzyszenia na skalę ogólnokrajową. Ich celem jest edukacja, rozwój i integracja branży, możliwość wymiany doświadczeń oraz poznanie najlepszych praktyk stosowanych przez profesjonalistów MICE w Polsce i na świecie. 

Efektem prac jest nowy projekt edukacyjny „Meeting  Professional Excellence Classes” (MPEC). Październikowe spotkanie w Warszawie będzie pierwszym z rocznego cyklu, który trwać ma rok. Co ważne, projekt MPEC został przygotowany według koncepcji „road tour learning”. – Zaplanowane wydarzenie będzie wyjątkowe. Nie tylko ze względu na nowatorski koncept warsztatowych spotkań rozwojowych, ale przede wszystkim dlatego, że ruszamy z programem dla profesjonalistów przemysłu spotkań z całego kraju. Dodatkowo, chcemy im dać możliwość poznania nas i całego stowarzyszenia również na szczeblu globalnym – mówi Marta Kicler, prezes MPI Poland Chapter.
Projekt rozwoju kompetencji MPEC skierowany jest do profesjonalistów branży spotkań: organizatorów spotkań zarówno z agencji, jak i korporacji oraz ich kluczowych dostawców. Szkolenia mają objąć cztery kluczowe dla przedstawicieli branży obszary: potencjał, motywacja, ludzie, narzędzia. – To właśnie wokół tych obszarów będą skoncentrowane spotkania w ramach projektu MPEC. Zależy nam, aby w trakcie spotkań poruszyć najważniejsze i najbardziej znaczące dla przedstawicieli branży wątki. Raz na kwartał będziemy poruszać kolejny obszar, wprowadzając konkretny temat szkoleniowy, a następnie zrobimy jedną-dwie powtórki danego warsztatu w innych miastach. W ten sposób, w ciągu roku zrobimy tournée po niemal całej Polsce – wyjaśnia Monika Dymacz-Kaczmarczyk, wiceprezes ds. edukacji, MPI Poland Chapter, autorka i koordynatorka projektu.

Szczegółowy harmonogram wydarzeń w ramach projektu MPEC na 2018 rok zostanie ogłoszony do końca września. Najbliższe spotkania z cyklu odbędą się: 3 października w Warszawie, 7 listopada w Krakowie i 5 grudnia w Sopocie/Gdańsku.

Źródło: materiały prasowe, oprac. kos