Fot. THINK MICE

Polhotrep zorganizowała pierwszy Care and Give Event

przez Think MICE

Z początkiem stycznia 2023 roku firma Polhotrep – wraz z biurami DMC, które reprezentuje w Polsce – rozpoczęła program CSR-owy „DMC’s that care and give”, którego celem jest pomoc osobom potrzebującym w naszym kraju. Z końcem stycznia w Warszawie odbył się pierwszy Care and Give Event, wydarzenie podsumowujące dotychczas podjęte działania, będące zarazem okazją do podziękowania partnerom. 

W celu realizacji programu „DMC’s that care and give” połączono siły z Fundacją Rak’n’Roll, która od 2009 roku pomaga przechodzić przez raka chorym i ich bliskim. Od początku 2023 roku Polhotrep wspiera działania tej fundacji. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ  i TUTAJ 

30 stycznia br. odbył się pierwszy Care and Give Event mający na celu podsumowanie realizacji projektu w 2023 roku oraz podziękowanie agencjom MICE i biurom turystycznym za współpracę. To dzięki nim Polhotrep i reprezentowane zagraniczne DMC mogą wspomóc Fundację Rak’n’Roll i jej podopiecznych chorujących na raka. Samo wydarzenie miało również zachęcić więcej firm i organizacji do współpracy – zarówno z Polhotrep, jak i z samą Fundacją Rak’n’Roll.

Podczas spotkania przedstawiono uczestniczące w programie firmy DMC (ich lista znajduje się poniżej) oraz sponsorów, którymi byli: HanseMerkur, Time4Travel i Turkish Airlines, a także dwa cypryjskie hotele: Coral Beach and Resort i the Grand Resort by Leonardo Hotels. Następnie przedstawiciele Fundacji Rak’n’Roll Wygraj Życie przedstawili się uczestnikom i opowiedzieli czym dokładnie zajmuje się reprezentowana przez nich fundacja.

Kolejnym punktem wieczoru były spotkania twarzą w twarz w formie tzw. speed datingów z obecnymi na miejscu DMC (Rigo Malta DMC, Eventivos z Portugalii, Grata DMC z Gruzji i Sassy Events z Cypru) oraz ze sponsorami.

Kulminacyjnym momentem była oczywiście prezentacja rezultatów programu osiągniętych w  2023 roku. Chodzi o wkład ze strony biur DMC, które przekazywały ze swojej strony darowizny w wysokości 1 EUR od każdego uczestnika obsługiwanych przez siebie polskich grup. W ten sposób udało się zebra 1882 euro. Oprócz tego, podczas eventu w Warszawie zorganizowano licytację nagród, co pozwoliło na zebranie dodatkowych 8010 zł na rzecz Fundacji.  

Polhotrep i reprezentowane DMC chcą kontynuować swoją działalność charytatywną na polskim rynku. 

DMC uczestniczące w programie „DMC’s that care and give”: Eventivos (Portugalia), Rigo Malta DMC (Malta), Sassy Events International (Cypr, Grecja), Asian Trails (Tajlandia, Kambodża, Laos, Mjanma, Malezja, Wietnam, Hongkong, Chiny, Indonezja, Singapur), Gulf Dunes (Zjednoczone Emiraty Arabskie, Oman), RebranD Croatia (Chorwacja), Grata DMC (Armenia, Azerbejdżan, Gruzja), Classic Journeys Africa (Kenia, Tanzania).

Źródło: materiały prasowe, oprac. MK