Fot. Materiały prasowe

Rekordowy rok na PreZero Arenie Gliwice 

przez Think MICE

400 tys. gości odwiedziło w minionym roku PreZero Arenę Gliwice. Niespełna 6-letni, najmłodszy tego typu obiekt w Polsce pobił rekord frekwencji. 

W grudniu 2022 roku licznik wszystkich odwiedzających PreZero Arenę Gliwice od początku funkcjonowania przebił milion. Wydarzeniowy ruch w Gliwicach nabrał jednak tempa.

– Za nami kolejny rok intensywnej pracy całego zespołu, który przyniósł wymierne efekty nie tylko w postaci wielkich wydarzeń, ale także kolejnego etapu budowy marki miasta Gliwice. Dziękuję wszystkim, którzy byli i nadal są zaangażowani w rozwój Areny – to ich zasługa – powiedział Marcin Herra, prezes Arena Operator, spółki zarządzającej obiektem.

Partnerstwo tytularne z PreZero, karaoke z Bryanem Adamsem, walc z Andre Rieu, niemal 60 ciężarówek z piaskiem i ziemią do budowy toru na SuperEnduro czy powrót legendarnych postaci polskiej sceny hiphopowej na festiwalu The Legend – to jedne z najważniejszych momentów ub.r. na gliwickiej Arenie. Nie zabrakło też innych wydarzeń m.in. koncertów zespołów Riverside, Gojira, Bring Me the Horizon, 5 Seconds of Summer, Gali Fryderyki czy show Cirque du Soleil. W Gliwicach odbywały się również targi oraz sportowe imprezy rangi mistrzowskiej – Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów w Tenisie Stołowym oraz zwycięski dla Biało-Czerwonych, Turniej prekwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024 oraz gale sportów walki jak KSW. 

Zespół Areny podjął poza tym kolejne działania na rynku eventowym.

– To świadczy o jakości naszego zespołu, doświadczeniu, które już zdobyliśmy. Dzięki temu rozpoczęliśmy proces organizacji i współorganizacji wydarzeń własnych, także tych największych. Oznacza to, że sami zajmujemy się kontraktowaniem artystów, promocją i organizacją samego eventu z zapewnieniem infrastruktury dla największych gwiazd włącznie – powiedział Konrad Kozioł, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu PreZero Areny Gliwice. Wśród ważnych współorganizacji ubiegłorocznych można wymienić koncerty The Legend oraz wspomniany występ Bryana Adamsa. W kolejce czeka jeszcze występ Smashing Pumpkins czy widowisko na 70-lecie GOPR i cykl Eastwood Symphonic. 

Źródło: materiały prasowe, oprac. IK