Fot. Materiały prasowe

W Szklarskiej Porębie odbył się 14. Zimowy Zjazd Polskiej Izby Targowej

przez Think MICE

W dniach od 29 listopada do 1 grudnia w Platinum Mountain Hotel & SPA w Szklarskiej Porębie odbywał się 14. Zimowy Zjazd Polskiej Izby Przemysłu Targowego (PIPT). Spotkanie było okazją do dyskusji na tematy ważne dla branży, ale przede wszystkim do świętowania 30-lecia polskiego samorządu targowego.

W wydarzeniu wzięli udział organizatorzy targów, operatorzy terenów targowych, firmy projektujące i budujące stoiska i przestrzenie targowe, firmy świadczące inne usługi na rzecz targów oraz goście honorowi.

Pierwszego dnia Zjazdu uczestnicy spotkali się na Konferencji Branżowej PIPT, której sesje otworzyły debatę na temat aktualnych trendów i wyzwań w branży. Szczególną uwagę zwrócono na transformację cyfrową, jej wpływ na przyszłość branży i rozwój rynku, a także na światowe trendy rynku targowego. Ważnym punktem w programie tego dnia były również sesje firm budujących stoiska targowe oraz firm spedycji targowej, podczas których analizowane były ich wyzwania i możliwości w nadchodzącym roku. Po południu odbyły się panele tematyczne, które pozwoliły uczestnikom na bardziej praktyczne i interaktywne doświadczenia.
Podczas pierwszego dnia Konferencji miały miejsce trzy wystąpienia, w trakcie których paneliści podzielili się swoimi doświadczeniami i perspektywami dotyczącymi nowoczesnych narzędzi marketingu, komunikacji, rozwoju i biznesu. Prezentację pt. „Światowe trendy rynku targowego – co przyniesie rok 2024” wygłosił dr Andrzej Mochoń, wiceprezes Rady PIPT, prezes zarządu Targów Kielce, Maciej Witucki, prezydent Konfederacji Pracodawców Lewiatan podzielił się z kolei informacjami na temat „Ekonomiczno-prawnych wyzwań dla biznesu”. O „Wyzwaniach marketingowych w nadchodzącym 2024 roku” opowiedział natomiast James Behr, założyciel agencji AdFather. Na zakończenie pierwszego dnia Zjazdu uczestnicy spotkali się na kolacji grillowej, podczas której odbyła się degustacja serów i win prowadzona przez Gieno Mientkiewicza, znanego dziennikarza kulinarnego i eksperta w dziedzinie polskich serów zagrodowych oraz Iwo Świerblewskiego, zawodowego sommeliera. Wieczór swoim występem uświetniła Lidia Leitgeber.

Drugi dzień Zjazdu tradycyjnie rozpoczął się od Zimowego Biegu PIPT, po którym miała miejsce kontynuacja dyskusji, z naciskiem na przyszłe kierunki działań PIPT. Ważnym punktem w programie konferencji tego dnia był panel pt. „Badania motywów interesariuszy targów”, który został zaprezentowany przez prof. UG dr hab. Roberta Bębna z Pomorskiego Instytutu Naukowego imienia prof. Brunona Synaka.

Punktem kulminacyjnym spotkania była Jubileuszowa Gala, podczas której świętowano 30-lecie polskiego samorządu targowego. Gala była okazją do uhonorowania medalami uznania osób, które miały znaczący wpływ na rozwój Izby i branży targowej w Polsce oraz wręczenia dyplomów Laureatom Konkursu Ekspozycja Roku. Oficjalną część Gali zakończył poczęstunek tortem i  toast lampką szampana oraz występ gwiazdy wieczoru Krzysztofa Kiljańskiego.

Źródło: materiały prasowe, oprac. MK